Szerokopasmowy internet na Warmii i Mazurach

Szerokopasmowy internet na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

internet

Zarząd województwa zatwierdził najkorzystniejszą ofertę na budowę i zarządzanie siecią szerokopasmowego Internetu. Przedsięwzięcie warte blisko 330 mln zł współfinansowane jest z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

– To historyczna chwila, ponieważ tę inwestycję od początku uważaliśmy za kluczową dla gospodarki regionu – mówi wicemarszałek Jarosław Słoma. – Budowa szybkiej sieci podniesie konkurencyjność województwa. Dzięki projektowi, przy współpracy z działającymi na rynku przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi, niemal wszyscy mieszkańcy, przedsiębiorcy i instytucje publiczne znajdą się w jej zasięgu. Powinno przełożyć się to także na obniżenie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych.

Samorząd regionu, inaczej niż województwa podlaskie, lubelskie i świętokrzyskie, zdecydował się na wybór modelu łączącego jednocześnie budowę i operowanie siecią.

– Wybór wykonawcy kończy długą drogę przygotowań do zrealizowania tego projektu, choć przed nami jeszcze weryfikacja Urzędu Zamówień Publicznych – dodaje wicemarszałek Jarosław Słoma. – Jeśli przejdziemy ją pomyślnie, w marcu możemy podpisać umowę z wykonawcą. Fakt, że po jej podpisaniu będziemy pierwszym przygotowanym na tę inwestycję regionem, świadczy, że obraliśmy dobrą drogę realizacji.

Takie rozwiązanie ma przyśpieszyć budowę nowoczesnej infrastruktury i zapewnić kompleksową realizację inwestycji. Dzięki projektowi powstanie ponad 2,2 tys. km sieci. Proces inwestycyjny ma się rozpocząć jeszcze w tym roku, przed nadejściem zimy. Prace mają się zakończyć w 2015 roku.

Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu złożyła spółka Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe, dysponująca polskim kapitałem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego