Szedł drogą, bez odblasków. Został potrącony przez samochód

Szedł drogą, bez odblasków. Został potrącony przez samochód

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wczoraj wieczorem na ternie gminy Olsztynek, kierowca osobowego forda potrącił mężczyznę, który szedł drogą poza obszarem zabudowanym, nie mając na sobie wymaganych przepisami elementów odblaskowych. Na szczęście pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń a w pojeździe uszkodzone zostało jedynie lusterko. Sprawcę kolizji (pieszego) policjanci ukarali mandatem w kwocie 500zł – zapłaci on również za naprawę uszkodzone lusterko.

Wczoraj (12.03.2018r.) przed godziną 19:00 oficer dyżurny z Komisariatu policji w Olsztynku otrzymał informację o potrąceniu osoby pieszej na drodze prowadzącej z Olsztynka w kierunku m. Łutynówko. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 23-letni kierowca forda potrącił idącego jezdnią 50-letniego mieszkańca gminy Olsztynek. Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym, ubrany w ciemną odzież, nie mając na sobie elementów odblaskowych.

Na szczęście w wyniku zdarzenia pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas próby ominięcia pieszego, kierowca forda zaczepił go lusterkiem, które zostało zerwane z mocowań. Policjanci na 50-latka nałożyli mandat karny w kwocie 500zł za poruszanie się poza obszarem bez obowiązkowych elementów odblaskowych. Pieszy będzie musiał zapłacić również za naprawę uszkodzonego lusterka.

Policjanci przypominają: elementy odblaskowe są ważnym czynnikiem mającym realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki odblaskom, kierowca jest w stanie zauważyć przeszkodę nawet z odległości 150 metrów – tyle wystarczy aby bezpiecznie ominąć pieszego.

Źródło: KMP Olsztyn (RP)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne