Szczęśliwie zakończone poszukiwania zaginionego 39-latka. Mężczyznę odnalazł specjalnie wyszkolony pies

Szczęśliwie zakończone poszukiwania zaginionego 39-latka. Mężczyznę odnalazł specjalnie wyszkolony pies

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu / fot. KMP OlsztynZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu / fot. KMP Olsztyn

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 39-latka. W działaniach poszukiwawczych wzięło udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków. Na miejscu pracowała również grupa Polskiego Czerwonego Krzyża z nawigatorami. Mężczyznę schowanego pod gałęziami odnalazł pies wyszkolony do poszukiwań osób żywych.

W poniedziałek rano o zaginięciu 39-latka policję powiadomiła zaniepokojona dziewczyna mężczyzny. Przekazała ona informację, że jej chłopak po kłótni wyszedł z domu grożąc, że zrobi sobie krzywdę.

Jak zawsze w takich sytuacjach tak i tym razem policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania mężczyzny. Akcję poszukiwawczą koordynowali specjaliści z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie; nadkom. Tomasz Filipowicz i kom. Anna Beczyńska.

„Trudny” – takim terminem można nazwać teren objęty akcją poszukiwawczą. Lasy, zagajniki przechodzące w zarośla, krzaki i niepewne podłoże – to wszystko musiało być dokładnie sprawdzone. Do tego celu koordynatorzy zadysponowali 40 policjantów, 19 strażaków, grupę Polskiego Czerwonego Krzyża z nawigatorami i 9 ratowników z OSP Klebark Wielki.

Przy pomocy quadów oraz psów specjalnie wyszkolonych do poszukiwań osób żywych, funkcjonariusze przeszukiwali rozległy teren z nadzieją, że 39-latek zostanie odnaleziony cały i zdrowy. Działania trwały cały dzień. Około godziny 22.00 pies z OSP w Klebarku Wielkim podjął trop i w ciągu 10 minut pod stertą gałęzi odnalazł poszukiwanego mężczyznę.

Na szczęście poza kilkoma ukąszeniami przez osy nie odniósł on poważniejszych obrażeń. Mężczyzna został przetransportowany w bezpieczne miejsce i przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala na obserwację.

Koordynatorzy działań: nadkom. Tomasz Filipowicz i kom. Anna Beczyńska bardzo dziękują za poświęcenie i zaangażowanie wszystkim uczestnikom poszukiwań. Jak podkreślają, wszyscy biorący udział w poszukiwaniach wykazali się pełną determinacją podczas przeszukiwania gęstego lasu – tak gęstego, że trudności z przejechaniem miały nawet najmniejsze quady. Dzięki wspólnym działaniom 39-latek został odnaleziony cały i zdrowy, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

poszukiwania-policja-34

Źródło: KMP Olsztyn (rp/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w