Święto Chleba – Dożynki Powiatowo-Gminne w Dobrym Mieście

Święto Chleba – Dożynki Powiatowo-Gminne w Dobrym Mieście

swieto-chleba-dobre-miasto

Starosta Olsztyński Małgorzata Chyziak i Burmistrz Dobrego Miasta serdecznie zapraszają na Święto Chleba – Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się w sobotę 16 września 2017 r. w Dobrym Mieście.

Święto Chleba Dożynki Powiatowo-Gminne

To odwołanie do trudu, kunsztu rolników, rzemieślników i tradycji naszej kultury. To święto wieńczące porę żniw, czyli Dożynki, podczas których sołectwa z gminy Dobre Miasto i Powiatu Olsztyńskiego zaprezentują zarówno plony, jak i piękno oraz dorobek swoich miejscowości. Społeczności sołeckie uczestniczą w konkursach na najpiękniejsze stoisko wiejskie, wieniec, a także tradycyjny zestaw chleba ze smalcem i ogórkiem. Po uroczystej mszy św. uczestnicy dożynek przejdą barwnym korowodem, prowadzonym przez Grupę Concordia Dobre Miasto na Stadion Miejski, gdzie rozpocznie się ceremonia dożynkowa.

Oryginalnym wiejskim stoiskom i wystawie wieńców dożynkowych towarzyszyć będzie szereg atrakcji, w tym pokaz łapania dysków przez psy uczestniczące w Ogólnopolskim Turnieju Psich Sztafet Niczuk Cup 2017, pokaz sztuk walki w zapasach i elementach samoobrony, czy konkurs na ujeżdżanie byka. Na ponad czterdziestu stoiskach będzie można otrzymać informacje rolnicze i zgłębić tematykę świata przyrody.

Na dożynkowej scenie wystąpią: zespół Anker, Serduszka, Lelija (kier. Sylwia Pacholec- Rudol i Dariusz Ejsymont), Kolosoczok (kier. Piotr Tabaka), skrzypaczka Magdalena Szymańska, kapela z Piotraszewa. Gwiazdą wieczoru będzie  TOP ONE.

Atrakcje dla dzieci: trampoliny, dmuchaniec, malowanie włosów i buzi, bańki mydlane, warsztaty balonowe, zorbing w basenie, kącik dla najmłodszych z kulkami, gry i zabawy.

Wszystkim atrakcjom towarzyszyć będą wystawy:
– fotografii Natalii Tejs – „Zapomniane miejsca” – Stodoła Kultury (ul. Górna 22)
– traktorów i maszyn rolniczych fabryki Ursus S.A. – parking przy Stodole Kultury
– maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych wyprodukowanych w Dobrym Mieście przed II wojną światową przez Fabrikate der Marienhütte Guttstadt ze zbiorów Skansenu Maszyn Rolniczych w Naterkach – parking przy Stodole Kultury
– wystawa książek rolniczych
– zwiedzanie Skansenu Miejskiego z ekspozycjami tradycji dobromiejskiego rzemiosła i wystawy „Kobieta” (ul. Sowińskiego 11).

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 12:00 – uroczysta msza święta w Bazylice Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych w Dobrym Mieście (ul. Orła Białego 30)
  • godz. 13:30 – korowód dożynkowy
  • godz. 14:00 – główna część imprezy na Stadionie Miejskim (ul. Olsztyńska 14)
źródło: Powiat Olsztyński

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na