Świąteczne dekoracje w Olsztynie rozbłysną w Mikołajki

Świąteczne dekoracje w Olsztynie rozbłysną w Mikołajki

- Kategoria: Wiadomości
0

choinka-staremiasto

Tradycyjnie, 6 grudnia (środa) w Olsztynie uruchomione zostaną iluminacje świetlne. Świąteczne dekoracje pojawią się wzdłuż al. Piłsudskiego, ul. 1 Maja, ul. 11 Listopada, pl. Jedności Słowiańskiej, pl. Bema, al. Dąbrowszczaków oraz na Jarotach wzdłuż ul. Wilczyńskiego. Nowe ozdoby pojawią się również na ul. Pieniężnego, którą, po remoncie, kierowcy pojadą jeszcze w tym roku.

Wśród ozdób dominują elementy słupowe, które są zamontowane na latarniach ulicznych. Centrum miasta jest również udekorowane kurtynami i łańcuchami świetlnymi. Na Starym Mieście pojawi się nowa dekoracja, która ozdobi latarnie wzdłuż trasy spacerowej od Wysokiej Bramy do Mostu św. Jana. Jak co roku, możemy też liczyć na fontannę świetlną – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Pod ratuszem stanęła już choinka, pod którą niebawem pojawią się prezenty świetlne. To nie jedyny akcent świąteczny w tym miejscu. Staną tam m.in. anioły świetlne oraz inne atrakcje dla najmłodszych.

Co ciekawe, dekoracje na pl. Jana Pawła II będą się zmieniać. Przed świętami, w okolicy ratusza pojawi się napis świetlny „Olsztyn”. To nie wszystko, dodatkowe iluminacje zapewni nam IX. Warmiński Jarmark Świąteczny, który odbędzie się dniach 14-17 grudnia. Wiele ciekawych instalacji świetlnych stanie wówczas w obrębie Starego Miasta.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Groźny wypadek na al. Sikorskiego. Kierowca potrącił dwie osoby

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem samochodu