Sukcesy lekkoatletek z Dywit na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale

Sukcesy lekkoatletek z Dywit na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale

- Kategoria: Sport
0

lzs-w-spale

Worek z medalami przywiozły z XX Ogólnopolskiej Olimpiady LZS zawodniczki GUKS Asy Dywity! Alicja Potasznik zdobyła złoto na 100 i srebro na 200 metrów w kategorii U18, jej starsza siostra Paulina dwa brązy w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20. Dodatkowo nasze eksportowe zawodniczki oraz ich koleżanka klubowa Iza Jatkiewicz wspomagane Patrycją Adamczyk z Pasłęka wywalczyły brąz dla reprezentacji województwa w sztafecie 4×400 metrów.

To był wspaniały lekkoatletyczny weekend dla Dywit w Spale w dniach 25-27 sierpnia. Na XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie LZS w Spale zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Asy Dywity zdobyły aż 5 medali (cztery indywidualne i jeden w sztafecie)!

– Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, choć nie przygotowywaliśmy się jakoś specjalnie pod zawody w Spale – mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. – Po okresie wakacyjnym odbyliśmy po siedem, osiem treningów i wyruszyliśmy do Spały. Przerwa wakacyjna najwyraźniej dobrze wpłynęła na formę lekkoatletów z Dywit, bo osiągane wyniki zaowocowały medalami. Alicja Potasznik, młodsza z sióstr zdobyła złoto na 100 metrów i srebro na 200 metrów w kategorii U18, jej starsza siostra Paulina dwa brązy w biegach na 100 i 200 metrów w kategorii U20. Dodatkowo nasze eksportowe siostry oraz ich koleżanka klubowa Iza Jatkiewicz wspomagane Patrycją Adamczyk z Pasłęka wywalczyły brąz dla reprezentacji województwa w sztafecie 4×400 metrów.

– W sztafecie pobiegła ciekawa drużyna, bo wystąpiły w niej wieloboistka, skoczkini w dal i dwie sprinterki – mówi Szymon Niestatek. – Kto choć raz przebiegł 400 metrów ten wie, że to nie taka prosta sprawa. Emocje były ogromne, a dziewczyny dzielnie walczyły, dały z siebie przysłowiowego maxa i dzięki temu brązowe medale powędrowały do reprezentacji naszego regionu.

Warto podkreślić, że piąte miejsce w skoku w dal na olimpiadzie wywalczyła Iza Jatkiewicz, a z dobrej strony w biegu na 400 metrów pokazał się też Mikołaj Truszczyński.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na