SportSporty walki

Sukces olsztyńskiej zawodniczki. Złoto i brąz na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin

Zawodniczka Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin, 13-letnia Wiktoria Witkowicz zdobyła złoty i brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin w bułgarskiej Warnie. Zawody odbyły się w dniach 23-24 maja 2016r.

W rozegranych w niedzielę mistrzostwach wzięło udział ponad 400 zawodników z wszystkich krajów europy. OKKK reprezentowały trzy zawodniczki, Aleksandra Wieczorek i Sylwia Jocz w kategorii senior, Wiktoria Witkowicz – w kategorii młodzik i w tej samej kategorii 13-letni Krystian Słota. Po 36-godzinnej podróży autokarowej do Warny, po kilku godzinach odpoczynku reprezentanci Polski wyszli na matę.

Po całodniowych zmaganiach w kategoriach kata i kumite na podium stanęła 13 letnia olsztyńska zawodniczka. W kategorii kumite (walki) zajęła trzecie miejsce. W kategorii kata (układy) sięgnęła po złoto, pokonując – trzech pretendentów do tytułu.

Jak powiedział Wojciech Witkowicz, ojciec Wiktorii – córka podczas ostatniego pucharu Europy w Katowicach zdobyła srebro. Pracowała bardzo ciężko by zajęć to pierwsze miejsce i zupełnie nie nastawiała się na sukces w walkach. Jestem dumny z córki. Olsztyńscy karatecy razem z opiekunami wracają do kraju. Do Olsztyna przyjadą w nocy z wtorku na środę.

Opiekunem całej grupy był instruktor Jerzy Damięcki z Olsztyna.