Strzeżone kąpieliska już otwarte

Strzeżone kąpieliska już otwarte

- Kategoria: Wiadomości
0

plaza-miejska-olsztyn

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że od środy (19 czerwca) funkcjonują strzeżone kąpieliska sezonowe – dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w tym roku do 1 września.

Od środy 19 czerwca do 1 września będą czynne i objęte ochroną ratowniczą cieszące się największą popularnością kąpieliska usytuowane w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel przy ul. Kapitańskiej – chodzi o Kąpielisko nr 1 w centralnej części kompleksu oraz Kąpielisko nr 2 nieopodal boisk do siatkówki plażowej.

Dodatkowo bezpiecznie można będzie także plażować i zażywać kąpieli nad jeziorem Skanda. Łącznie latem 2019 roku będzie można korzystać ze strzeżonych plaż o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej blisko 200 metrów. Wszystkie kąpieliska będą funkcjonować codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Warto nadmienić, że kąpieliska którymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa; są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych i pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych. Dodatkowo w tym sezonie kąpieliska wyposażono w nowoczesne, teletechniczne systemy informacji i ostrzegania meteo.

Źródło: OSiR/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Remont linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto

Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu 189 mln zł