Strzelał z wiatrówki do ptaków. Grożą mu trzy lata więzienia

Strzelał z wiatrówki do ptaków. Grożą mu trzy lata więzienia

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

31-letni mieszkaniec Olsztyna odpowie za uśmiercenie trzech srok. Mężczyzna strzelał do ptaków z wiatrówki, ponieważ jak twierdził, swoim zachowaniem od kilku dni zakłócały jego spokój. Teraz, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (28.05.2018) po godz. 11:00 olsztyńscy policjanci zostali powiadomieni o strzałach z wiatrówki w kierunku ptaków. Zdarzenie miało miejsce w jednym z bloków przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie. O niebezpiecznej sytuacji, policję poinformowali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy po oddanym strzale w pobliżu ich miejsca zamieszkania znaleźli trzy martwe sroki.

Na podstawie zeznań świadków, policjanci ustalili i dotarli do lokalu z którego padły strzały. W mieszkaniu znajdującym się na drugim piętrze przebywał 31-letni mężczyzna, który został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania 31-latek przyznał się do uśmiercenia ptaków, choć jak twierdził, chciał jej tylko przestraszyć ponieważ od kilku dni hałasują, czym zakłócają jego spokój. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu uśmiercenia ptaków i dobrowolnie poddał się karze. Zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn(rp/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikat episkopatu ws. koronawirusa. W kościołach będzie odczytywany list ministra zdrowia 

Arcybiskup Stanisław Gądecki (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski) wydał