Strażnicy Miejscy przypominają o ograniczeniach w używaniu fajerwerków

Strażnicy Miejscy przypominają o ograniczeniach w używaniu fajerwerków

- Kategoria: Wiadomości
0

fajerwerki

Zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego z dnia 21 października 2013 roku, wyrobów pirotechnicznych wolno używać 4 dni w roku oraz podczas imprez okolicznościowych po uzyskaniu pozwolenia. Niestosowanie się do zakazów może zakończyć się mandatem.

W związku z coraz większą liczbą zgłoszeń dotyczących odpalania fajerwerków strażnicy miejscy przypominają, że zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody Warmińsko- Mazurskiego z dnia 21 października 2013 roku, wyrobów pirotechnicznych wolno używać 4 dni w roku: 31 grudnia oraz 1, 13 i 14 stycznia oraz podczas imprez okolicznościowych, po uprzednim pisemnym zawiadomieniu, co najmniej 48 godzin przed planowanym ich użyciem, właściwego terytorialnie wójta, burmistrza lub prezydenta miasta oraz właściwych miejscowo komendanta Policji i komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

Osoby lekceważące obowiązujące przepisy narażają się na poniesienie konsekwencji prawnych przewidzianych w kodeksie wykroczeń. Apelujemy również o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w obchodzeniu się ze środkami pirotechnicznymi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Domki letniskowe – udana inwestycja w wypoczynek

Domki letniskowe czy też domki rekreacyjne dzięki nowoczesnym