Straż miejska apeluje: szanujmy zieleń w mieście

Straż miejska apeluje: szanujmy zieleń w mieście

- Kategoria: Wiadomości
1

samochody-parkowanie

Co roku wraz z nadejściem okresu wiosennego olsztyńska straż miejska zaostrza działania wobec kierowców parkujących samochody na trawnikach i skwerach. Od początku tego roku strażnicy miejscy podjęli już ponad 50 interwencji w stosunku do osób naruszających przepisy dotyczące niszczenia roślinności.

Zgodnie z art. 144 Kodeksu wykroczeń, kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

– Szanujmy zieleń! Jest ona nieodłącznym elementem krajobrazu oraz stanowi ogromny walor każdego miasta – apelują olsztyńscy strażnicy miejscy.

Źródło, fot. Straż Miejska w Olsztynie

1 Komentarz

  1. zdziwiony

    Ulalala! AŻ „ponad 50” interwencji od początku roku. No brawo. To ponad 0,6 interwencji dziennie. W promieniu 300 m od siedziby straży można te 50 załatwić w ciągu tygodnia, a na Jarotach w ciągu paru godzin.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. Spadek zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (18.01) o 3271 nowych