Strategiczna inwestycja wodociągowa w gminie Dywity wystartowała

Strategiczna inwestycja wodociągowa w gminie Dywity wystartowała

- Kategoria: Wiadomości
0

inwestycja-wodociagowa-dywity

Ruszyła budowa wodociągu na odcinku ul. Grzybowa-Dywity-Ługwałd o długości około 2,5 km. To część strategicznej inwestycji, która pozwoli przełączyć największe miejscowości Gminy Dywity, czyli Dywity z Osiedlem Sterowców, Różnowo, Ługwałd, Redykajny i Brąswałd na dobrą jakościową wodę z Olsztyna.

Inwestycję realizuje firma Wodrol z Dywit. Obecnie trwa zgrzewanie rur PE, a od czwartku 17 maja na plac budowy wjedzie koparka. Rury zostaną ułożone na głębokości 1,7 metra. Drugi etap inwestycji, czyli budowa wodociągu z Dywit do Różnowa o łącznej długości około 2,7 km ma się rozpocząć w czerwcu. Wykonawcą będzie również firma Wodrol. Łączna wartość budowy wodociągów na odcinkach: Dywity-Ługwałd i Dywity-Różnowo to 2,9 mln zł. Co ważne, Gmina Dywity wspólnie z miastem Olsztyn i Gminą Gietrzwałd pozyskała na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji olsztyńskiej ponad 50% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Z kolei za budowę magistrali wodociągowej z Olsztyna w ciągu alei Wojska Polskiego do granicy Gminy Dywity na rzece Wadąg odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna. PWiK ma już podpisaną umowę z wykonawcą tej inwestycji i przekazał jej plac budowy. Właściwe prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. Inwestycje w wodociągi będą korzystne zarówno dla Gminy Dywity, której mieszkańcy zyskają dobrą wodę z Olsztyna, jak i PWiK, która dzięki temu pozyska kolejnych klientów i zwiększy swoje dochody.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili