Piłka nożnaSport

Stomil wygrywa ostatni mecz ligowy w tym roku

W  19. kolejce I ligi, a tym samym w ostatnim ligowym meczu w 2014 roku Stomil Olsztyn podejmował na wyjeździe zespół GKS-u Tychy.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Stomilu. W 6 minucie spotkania, z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Volodymyr Kowal, do piłki doszedł Ihor Skoba i skierował futbolówkę do bramki. GKS próbował się zrehabilitować po stracie bramki, jednak żadna akcja nie mogła poważnie zagrozić bramce Skiby. 0:1 – taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry.

W drugiej połowie spotkania Tyszanie przyspieszyli tempo gry. W 53 minucie GKS miał szansę na wyrównanie. Strzałem z 18 metrów uderzył Michał Biskup, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek, dobił ją zawodnik GKS-u Marcin Wodecki. Jednak dobitka okazała się niecelna i piłka powędrowała w trybuny. Kolejną groźną akcję tyszanie przeprowadzili w 70 minucie meczu. Mateusz Mączyński minął trzech zawodników Stomilu, podał do Damiana Szczęsnego, który zdecydował się uderzyć w światło bramki. Jego strzał wybił Piotr Skiba, dobijał jeszcze Mączyński jednak skończyło się to tylko rzutem rożnym. Trzy minuty później piłkę w polu karnym dotknął ręką olsztyński zawodnik i sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u Tychy. Do strzału podszedł Paweł Smółka lecz jego strzał bez problemu obronił olsztyński bramkarz Piotr Skiba. GKS nie poprzestawał na atakach, jednak Stomil bardzo dobrze i mądrze się bronił i utrzymał wynik 0:1 do końca spotkania. Stomil kończy rok 2014 w czołówce tabeli, na 5 miejscu z dorobkiem 30 punktów.

GKS TYCHY  0:1  STOMIL OLSZTYN

6′ Ihor Skoba

GKS Tychy: 53. Marek Igaz (Br) 16. Marcel Wawrzynkiewicz 4. Sergejs Kožans 17. Mariusz Masternak (Kpt) 28. Mateusz Mączyński 88. Marcin Wodecki 8. Łukasz Bocian 14. Robert Dymowski 73. Michał Biskup 21. Marcin Radzewicz 11. Maciej Kowalczyk.

Trener: Tomasz Wolak.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba (Br) 87. Arkadiusz Czarnecki 23. Arkadiusz Koprucki 7. Paweł Głowacki (Kpt) 12. Michał Trzeciakiewicz 10. Piotr Darmochwał 21. Łukasz Jegliński 22. Roman Machulenko 4. Ihor Skoba 11. Volodymyr Koval 24. Karol Żwir.

Trener: Mirosław Jabłoński.