Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn wygrał na wyjeździe z Pogonią Siedlce

Stomil Olsztyn pokonał w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki I Ligi Pogoń Siedlce 2:1 (2:0). Bramki dla olsztyńskiego zespołu zdobyli Piotr Darmochwał i Volodymyr Koval.

Pierwszą bramke dla Stomilu Olsztyn w  16 minucie meczu zdobył Piotr Darmochwał, który po dobrym podaniu od Dawida Szymonowicza, minął zwodem jednego z obrońców Pogoni i strzałem w krótki róg bramki pokonał Jacka Kozaczyńskiego. Wynik dla Stomilu podwyższył w 43 minucie Volodymyr Koval, który w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pokonał bramkarza Pogoni.

W drugiej połowie meczu gospodarze zaczęli bardziej atakować. W 63 minucie meczu bramkarza Stomilu pokonał z rzutu wolnego Krystian Wójcik. Jednak mimo coraz częstszych ataków gospodarzy wynik nie uległ już zmianie.

Piłkarze Stomilu Olsztyn odnotowali swoje trzecie z rzędu zwycięstwo i utrzymali drugie miejsce w I lidze.

Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)
bramki: 68′ Krystian Wójcik – 16′ Piotr Darmochwał, 43′ Volodymyr Koval
Żółte kartki: 34′ Tomasz Lewandowski, 60′ Piotr Kosiorowski – 51′ Piotr Darmochwał, 56′ Tomasz Wełna, 75′ Vitaliy Berezovskyy, 87′ Piotr Skiba
Sędziował: Łukasz Szczech

Składy druzyn:

Pogoń Siedlce: 93. Jacek Kozaczyński – 2. Tomasz Lewandowski, 3. Michał Grudniewski, 15. Jarosław Ratajczak, 17. Przemysław Rodak (46′ – 8. Marcel Gąsior) – 10. Piotr Kosiorowski, 27. Michał Ogrodnik, 19. Krystian Wójcik, 99. Paweł Drażba (46′ – 20. Piotr Krawczyk), 11. Adrian Dziubiński (57′ – 26. Dawid Dzięgielewski) – 21. Cezary Demianiuk.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc – 55. Vitaliy Berezovskyy, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna – 22. Roman Machulenko (80′ – 9. Irakli Meskhiia), 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał – 11. Volodymyr Koval (68′ – 8. Piotr Głowacki.