Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn remisuje z Wigrami

W meczu 17. kolejki piłkarskiej I Ligi Stomil Olsztyn zremisował na własnym boisku z Wigrami Suwałki 2:2.

Początek meczu rozpoczął się od bramki gości w 5 minucie po strzale Karola Mackiewicza. Na odpowiedź olsztyńskiego zespołu nie trzeba było długo czekać, bo już w 13 minucie Wołodymyr Koval znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.

W 37 minucie po faulu w polu karnym Witalija Berezowśkyego, sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Suwałk, a piłkarza Stomilu ukarał czerwoną kartką. Do piłki podszedł strzelec pierwszej bramki – Karol Mackiewicz, który silnym strzałem i później dobitką nie zdołał pokonać olsztyńskiego bramkarza.

W drugiej połowie spotkania po strzale w 52 minucie Artura Bogusza goście wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Stomilu. Bramkarza gości pewnie pokonał Piotr Darmochwał.

Stomil Olsztyn zremisował ostatecznie z Wigrami 2:2.

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki 2:2 (1:1)

Bramki: 13′ Koval, 54′ Darmochwał – 5′ Mackiewicz, 52′ Bogusz.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Paweł Głowacki, Vitaliy Berezovskyy, Arkadiusz Koprucki, Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Roman Machulenko (82′ Paweł Łukasik), Piotr Darmochwał, Arkadiusz Mroczkowski, Volodymyr Koval (58′ Piotr Głowacki).

Wigry Suwałki: Karol Salik – Artur Bogusz, Karol Mackiewicz, Bartosz Biel, Maksims Rafalskis, Maciej Wichtowski, Marcin Tarnowski (85′ Sernas), Jakub Bartkowski, Bartosz Widejko, Michał Kopczyński, Tomasz Jarzębowski.

Żółte kartki: Skoba – Wichtowski, Jarzębowski, Kopczyński, Sernas.

Czerwona kartka: 36′ Berezovskyy.

Widzów: 2150.