Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn przegrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:4

W inauguracyjnym meczu 13. kolejki 1. ligi Stomil Olsztyn przegrał na własnym boisku z beniaminkiem, Zagłębiem Sosnowiec 2:4 (2:1).

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego pierwszą bramkę stracili już w 5 minucie meczu po trafieniu Martina Pribuli. Stomil Olsztyn zdołał wyrównać w 14 minucie meczu. Po rzucie rożnym piłkę przejął Arkadiusz Czarnecki, który wykorzystując błąd jednego z obrońców oraz bramkarza Zagłębia doprowadził do remisu.

Druga bramka dla olsztyńskiego zespołu padła w 17 minucie spotkania, kiedy to Rafał Kujawa znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem podał piłkę do Dawida Szymonowicza, który skierował piłkę do siatki. Prowadzenie 2:1 utrzymało się do przerwy.

Po przerwie piłkarze Zagłębia radzili sobie znacznie lepiej. Efektem był szybko zdobyty gol. W 50 minucie bramkarz Stomilu sfaulował w polu karnym Jakuba Araka i sędzia podyktował rzut karny, który Sebastian Dudek zamienił na remis 2:2.

Piłkarze Stomilu Olsztyn nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie drugiej bramki, a w 53 minucie meczu Martin Pribula płaskim strzałem pokonał Piotra Skibę i goście wyszli na prowadzenie. Zespół Artura Derbina podwyższył prowadzenie w 87 minucie po strzale Martina Pribuli, który mocnym uderzeniem na długi słupek umieścił piłkę w bramce. Było to jego trzecie trafienie w tym spotkaniu.

Ostatecznie wynik 2:4 utrzymał się do końcowego gwizdka. „Biało-niebiescy” po raz pierwszy w tym sezonie przegrali na własnym stadionie. Natomiast Zagłębie Sosnowiec zostało nowym liderem 1. ligi.

Stomil Olsztyn – Zagłębie Sosnowiec 2:4 (2:1)

Składy drużyn:

Bramki: 0:1 – Martin Pribula 5′, 1:1 – Arkadiusz Czarnecki 14′, 2:1 – Dawid Szymonowicz 17′, 2:2 – Sebastian Dudek (k.) 50′, 2:3 – Martin Pribula 53′, 2:4 – Martin Pribula 87′

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak, Rafał Remisz, Paweł Głowacki (55′ Michał Trzeciakiewicz), Tsubasa Nishi (66′ Piotr Głowacki), Łukasz Suchocki, Dawid Szymonowicz, Rafał Kujawa, Karol Żwir (61′ Tomasz Chałas).

Zagłębie Sosnowiec: Wojciech Fabisiak – Łukasz Sołowiej, Marcin Sierczyński, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić, Dawid Ryndak, Sebastian Dudek (73′ Grzegorz Fonfara), Martin Pribula, Przemysław Mizgała (46′ Michał Fidziukiewicz), Łukasz Matusiak, Jakub Arak (85′ Tomasz Szatan).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).