Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn pokonał Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 2:0

W meczu 25. kolejki piłkarskiej I ligi Stomil Olsztyn wygrał przed własną publicznością z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 2:0.

Obydwa gole dla olsztyńskiego zespołu padły w pierwszych 16. minutach pierwszej połowy meczu. Po dośrodkowaniach Janusza Bucholca piłkę do bramki skierowali w 11. minucie Piotr Darmochwał – strzałem głową oraz 5 minut później dokładnym strzałem Grzegorz Lech.

W 33. minucie spotkania bliscy zdobycia bramki byli goście, gdyż sędzia podyktował rzut karny. Strzał Dariusza Pawlusińskiego obronił jednak Piotr Skiba. Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana. Obydwie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie bramkowych sytuacji. Wynik 2:0 dla Stomilu utrzymał się do końca meczu.

Stomil Olsztyn – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Darmochwał 10, 2:0 Lech 17.

Żółta kartka: Bzdęga.

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Kucharski, Warcholak – Szymonowicz, Darmochwał, Kato, Jegliński – Lech (79 Bzdęga) , Łukasik (67 Głowacki).

Termalica Bruk-Bet: Nowak – Pielorz, Kopacz, Czerwiński, Jarecki – Pawlusiński, Sołdecki (82 Drozdowicz), Piekarski, Kaczmarczyk, Piotrowski (46 Biskup)  – Kujawa.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).