Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn nadal niepokonany

W niedzielnym meczu 6. kolejki 1. ligi piłkarze Stomilu Olsztyn zremisowali bezbramkowo z Widzewem Łódź.

Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod dyktando drużyny gospodarzy. Jednak mimo dużej ilości sytuacji podbramkowych nie potrafili oni pokonać bramkarza Stomilu Olsztyn – Piotra Skiby.

W drugiej części spotkania piłkarze Stomilu prezentowali się nieco lepiej, choć z upływem czasu przewaga ta malała. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki dla olsztyńskiego zespołu miał w 76 minucie Roman Maczulenko, jednak piłka przeleciała minimalne obok słupka. W odpowiedzi dogodną akcje do zdobycia bramki przeprowadzili gospodarze, kiedy to po dokładnym dośrodkowaniu Mateusza Jańca szansę zdobycia gola miał Konrad Wrzesiński, jednak jego strzał instynktownie sparował olsztyński bramkarz.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Stomil Olsztyn po 6 kolejkach nadal pozostaje niepokonany, natomiast Widzew w tym sezonie nie wygrał jeszcze na własnym stadionie.

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 0:0 (0:0)

Widzew Łódź: Hamzić – Kozłowski, Nowak, Pidvirnyi, Del Toro (65. Janiec), Wrzesiński, Kasprzak, Augustyniak, Mroziński, Broź (61. Injac), Duda (84. Warchoł)
Stomil Olsztyn: Skiba – Berezovskyj, Bucholc, Czarnecki, Szymonowicz, Wełna, Darmochwał, Głowacki, Jegliński, Machulenko, Koval (76. Głowacki)

Żółte kartki: Injac, Kozłowski (Widzew) Berezovskyj, Szymonowicz (Stomil)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)