Piłka nożnaSport

Stomil Olsztyn dalej niepokonany w I lidze

Stomil Olsztyn zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin 1:1. Piłkarze Stomilu Olsztyn po 7 kolejkach nadal pozostają niepokonaną drużyną w I lidze.

Jako pierwsi bramkę w 55 minucie meczu zdobyli piłkarze Zagłębia. Piotra Skibę w akcji sam na sam pokonał Michal Papadopulos. Mimo tego, że piłkarze Zagłębia grali w dziesiątkę (w pierwszej połowie po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Boris Godawynik) wynik 1:0 utrzymał  się aż do 85 minuty spotkania.

Wtedy to po dośrodkowaniu Łukasza Jeglińskiego w pole karne piłkę przejął Piotr Głowacki, który następnie zgrał głową do napastnika Wołodymyra Kowala, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza Zagłębia zdobywając tym samym wyrównująca bramkę.

Olsztyńska drużyna po siedmiu kolejkach nadal pozostaje niepokonana w I lidze.

Zagłębie Lubin 1-1 Stomil Olsztyn

Bramki: Michal Papadopulos 55 – Wołodymyr Kowal 85

Zagłębie Lubin: 12. Konrad Forenc – 24. Jakub Tosik, 37. Boris Godál, 33. Ľubomír Guldan, 3. Đorđe Čotra – 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek, 6. Aleksander Kwiek, 26. Krzysztof Piątek (46, 20. Jarosław Kubicki), 15. Adrian Błąd (84, 23. Piotr Azikiewicz) – 27. Michal Papadopulos (61, 14. Miłosz Przybecki).

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba – 18. Janusz Bucholc, 55. Witalij Berezowśkyj, 87. Arkadiusz Czarnecki, 6. Naoya Shibamura (46, 27. Tomasz Wełna) – 22. Roman Maczułenko, 7. Paweł Głowacki (63, 8. Piotr Głowacki), 16. Dawid Szymonowicz (77, 95. Arkadiusz Mroczkowski), 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał – 11. Wołodymyr Kowal.

Żółte kartki: Godál, Kwiek, Tosik – Kowal, Berezowśkyj.
Czerwona kartka: Boris Godál (45. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).
Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).