Stadion w Dywitach w finale konkursu „Modernizacja Roku 2015”

Stadion w Dywitach w finale konkursu „Modernizacja Roku 2015”

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Zmodernizowany stadion lekkoatletyczny w Dywitach zdobył uznanie środowiska budowlano-architektonicznego i uzyskał awans do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2015” w kategorii „Sport i rekreacja”.

Organizowany od 20 lat konkurs „Modernizacja Roku” to najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji. Najwyższy laur – statuetka i tytuł „Modernizacja Roku” jest obiektem pożądania zarówno inwestorów, wykonawców, jak i projektantów modernizacji. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 671 obiektów z całej Polski.

Po selekcji, do finału konkursu zakwalifikowane zostały 74 obiekty w 15 kategoriach typu: kultura, zabytki, drogi i obiekty mostowe, czy wreszcie sport i rekreacja – kategorii, w której finale znalazła się „Modernizacja Wiejskiego Stadionu Lekkoatletycznego w Dywitach”.

W ścisłym finale tej kategorii jest łącznie sześć obiektów, w tym wiele o zupełnie innej skali i zasięgu, jak modernizacja CSR Ukiel w Olsztynie, budowa pełnowymiarowej sali dla klubu Hetman w Białymstoku, czy kompleksu lekkoatletycznego i boiska wielofunkcyjnego w Bielsko-Białej.

Modernizacja stadionu w Dywitach rozpoczęła się w 2014r., a zakończyła pod koniec 2015r. Zimą na betonowym, odnowionym placu umiejscowionym przy stadionie powstało bezpłatne lodowisko z profesjonalnymi bandami i oświetleniem. Przez niemal miesiąc było ono największą atrakcją wsi, choć korzystali z niego również mieszkańcy stolicy regionu.

Podczas modernizacji wykonana została m.in. renowacja płyty głównej boiska, żużel zamienił się w nowoczesną bieżnię tartanową, odbudowano boisko betonowe, a także pola do rzutu oszczepem, rzutu kulą i skoku wzwyż. Jest nowa bieżnia i skocznia w dal, niebieskie krzesełka na trybunach, nowe ogrodzenie i jupitery. Całkowita wartość inwestycji to 2,38 mln zł, 857 tys. zł gmina pozyskała ze środków zewnętrznych, a 1,5 mln zł to wkład z budżetu gminy. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, obiekt do modernizacji projektowała Pracownia Projektowa AKON.

Głosować do połowy sierpnia można pod linkiem: http://www.modernizacjaroku.org.pl/plebiscyt/93-dywity.html

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 16 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 825 nowych