Sprawca kradzieży roweru zatrzymany na gorącym uczynku

Sprawca kradzieży roweru zatrzymany na gorącym uczynku

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanci z Wydziału Interwencyjnego zatrzymali podejrzewanego o kradzież roweru mężczyznę. 32-latek ukradł rower spod sklepu przy ul. Bałtyckiej, którym przez las miejski chciał uciec. Policjanci zauważyli podejrzanego rowerzystę przy Alei Wojska Polskiego i natychmiast go zatrzymali. Jak się okazało jechał on na skradzionym przed chwilą rowerem. Teraz ze swojego zachowania 32-latek będzie tłumaczyć się przed sądem. Za kradzież roweru może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru spod sklepu przy osiedlu Redykajny. Mężczyzna jednośladem uciekał w kierunku lasu miejskiego. Policjanci na podstawie podanego przez świadka rysopisu sprawcy kradzieży natychmiast przystąpili do poszukiwań rowerzysty. 32-latka zaskoczył patrol policji, który czekał na niego przy wyjeździe po drugiej stronie lasu miejskiego. Od rowerzysty w chwili zatrzymania wyczuwalna była woń alkoholu – mężczyzna nie poddał się badaniu na zwartość alkoholu w organizmie, dlatego została pobrana mu krew do badań.

Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz odpowie on za kradzież roweru jak również za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana