Spotkanie informacyjne dotyczące strefy tempo 30

Spotkanie informacyjne dotyczące strefy tempo 30

- Kategoria: Wiadomości
0

30-centrum

Urząd Miasta Olsztyna zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna.

Zintegrowany Program Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia Olsztyna zakłada powstanie w centrum strefy tempo 30. Jej zadaniem jest uspokojenie ruchu samochodowego w Śródmieściu, w celu wykreowania atrakcyjnych przestrzeni publicznych i terenów zielonych. Dodatkowo strefa ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu i poprawy jakości powietrza.

Zgodnie z założeniami strategicznego dokumentu miejskiego dotyczącego przestrzeni w centrum miasta, olsztyński magistrat zlecił przygotowanie projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna. Projekt zrealizowany przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen” z Łodzi został już zaprezentowany olsztyńskim radnym. Teraz czas na mieszkańców.

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna odbędzie się w sobotę (18 listopada) o 15:00 w Tartaku Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3b. Na spotkaniu autorzy projektu przybliżą mieszańcom założenia projektu.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja