Spotkanie informacyjne dotyczące strefy tempo 30

Spotkanie informacyjne dotyczące strefy tempo 30

- Kategoria: Wiadomości
0

30-centrum

Urząd Miasta Olsztyna zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna.

Zintegrowany Program Rozwoju Przestrzennego Śródmieścia Olsztyna zakłada powstanie w centrum strefy tempo 30. Jej zadaniem jest uspokojenie ruchu samochodowego w Śródmieściu, w celu wykreowania atrakcyjnych przestrzeni publicznych i terenów zielonych. Dodatkowo strefa ma przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu i poprawy jakości powietrza.

Zgodnie z założeniami strategicznego dokumentu miejskiego dotyczącego przestrzeni w centrum miasta, olsztyński magistrat zlecił przygotowanie projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna. Projekt zrealizowany przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen” z Łodzi został już zaprezentowany olsztyńskim radnym. Teraz czas na mieszkańców.

Spotkanie informacyjne dotyczące projektu organizacji strefy tempo 30 dla Śródmieścia Olsztyna odbędzie się w sobotę (18 listopada) o 15:00 w Tartaku Raphaelsohnów przy ul. Knosały 3b. Na spotkaniu autorzy projektu przybliżą mieszańcom założenia projektu.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Świąteczny ,,Bieg na sześć łap”

W niedzielę, 16 grudnia odbędzie się Świąteczny „Bieg