Spotkanie autorskie i promocja książki „Przebojowa pani Genia”

Spotkanie autorskie i promocja książki „Przebojowa pani Genia”

- Kategoria: Kultura
0

przebojowa-p-genia

Gmina Dywity zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Kresowiaków i Sybiraków oraz ich rodziny, a także potomków na spotkanie autorskie z Genowefą Lis-Obuchowicz i promocję książki „Przebojowa pani Genia”. Spotkanie odbędzie się w środę 17 stycznia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej UG Dywity. Poprowadzi je redaktor Marek Książek, współautor książki, a jej fragmenty przeczyta Alicja Kochańska z Teatru Jaracza w Olsztynie. Gościnnie na fortepianie zagra Natalia Klykowa z Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach.

Książkę, którą wydała Gmina Dywity i która jest hołdem dla wszystkich Kresowiaków i Sybiraków, którzy po wojnie zamieszkali w Gminie Dywity, objęło patronatem Muzeum Pamięci Sybiru. „Przebojowa pani Genia” to świadectwo i historia trudnych losów rodzinnych mieszkanki Genowefy Lis-Obuchowicz, która pochodzi z Kresów Wschodnich i podczas wojny została zesłana z bliskimi na okrutną Syberię, ale nie poddała się, przeżyła i ostatecznie po II wojnie światowej osiadła w Gminie Dywity, gdzie cieszyła się społecznym uznaniem, była trzy razy sołtysem Dywit i ciężko pracowała na gospodarce. W książce, która liczy 210 stron są momenty straszne, trudne, ale również nie brakuje w niej optymizmu i radosnych momentów, bo takie było życie głównej bohaterki.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w spotkaniu z niezwykłą kobietą otrzymają bezpłatnie egzemplarz książki „Przebojowa pani Genia” (jest szansa, że z osobistą dedykacją tytułowej pani Geni), a także hitowy kalendarz retro Gminy Dywity.

spotkanie-przeojowa-p-geniaŹródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na