Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Kurzętniku

Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Kurzętniku

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Nowomiejscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Kurzętniku. Kierujący samochodem osobowym na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 55-letnią kobietę, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj (24.10) ok. godz. 18:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej w Kurzętniku. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem osobowym nie udzielił pierwszeństwa pieszej doprowadzając do jej potrącenia. 55-latka zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia.

Chwilę później w wyniku podjętych czynności na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci zauważyli samochód osobowy marki Renault Megane Scenic, który posiadał uszkodzony reflektor i zbitą szybę czołową. Były to uszkodzenia mogące świadczyć o tym, że auto to brało udział w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział młody mężczyzna. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że 19-latek ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec miasta został zatrzymany w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Na miejscu wypadku w Kurzętniku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy wraz z technikiem kryminalistyki zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsca zdarzenia. Przesłuchiwano także świadków. W tej chwili trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutku wypadku i tego, czy spowodował go zatrzymany mężczyzna.

Źródło: KWP Olsztyn (lm/rj)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały