Slow jogging w CRS Ukiel

Slow jogging w CRS Ukiel

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W związku z coraz cieplejszymi dniami Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował kolejną sportowo-rekreacyjna propozycję. Już w marcu będzie można skorzystać z zajęć w postaci slow joggingu z instruktorem i marszów nordic walking.

Slow jogging to rodzaj treningu biegowego, który odbywa się w wolnym tempie – średnia prędkość to 4-6 km/h. Prekursorem tej aktywności jest japoński profesor Hiroaki Tanaka, a ta prozdrowotna forma ruchu jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, od początkujących po zaawansowanych. Najważniejsze w uprawianiu Slow Joggingu jest truchtanie we własnym tempie, bez zadyszki czyli tempem „niko niko” (z japońskiego: z uśmiechem), które zaczyna się zwiększać razem z poprawą kondycji. – Slow Jogging w tempie „niko niko” to sposób na zdrowie i długowieczność; ta naturalna metoda biegania nie powoduje urazów i nie obciąża stawów – tłumaczy Monika Gauk-Bujalska, instruktorka Slow Joggingu która poprowadzi nasz cykl spotkań.

– Jest doskonałym sposobem na powrót do formy, ale również regenerację po dużym wysiłku. Jest to sposób na bieganie dla każdego. W przeciwieństwie do  klasycznego treningu, który wymaga skupienia i wysiłku, Slow Jogging jest jak spacer na łonie natury, na tyle łagodny, że pozwala cieszyć się rozmową. Dzięki temu, że trening jest prosty i nie wymaga dużego wysiłku, mogą go stosować praktycznie wszyscy. A zalety? Podczas, nawet tak spokojnego biegania, spalamy dwa razy więcej kalorii niż w trakcie chodu – podsumowuje Monika Gauk-Bujalska

Biegajcie z uśmiechem na twarzy! Dzięki tej przyjemnej formie ruchu, uprawianej regularnie zachowacie młodość oraz atrakcyjną sylwetkę. Zapraszamy na nasze zajęcia – są one bezpłatne i mają otwartą formułę! Dodatkowo na uczestników będąc czekać miłe niespodzianki.

Marcowe terminy:

Slow Jogging

Terminy: 3, 10, 24 marca, każdorazowo o godz. godz. 10:00.

Miejsce: CRS Ukiel, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego, kierunek biegu: Słoneczna Polana, planowany dystans ok 5 km . Zajęcia można zacząć także od marszu.

Spacery Nordic Walking          

Termin: 2 marca, start w CRS Ukiel, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego o godz. 10:00

Źródło: OSiR Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantacje konopi

Olsztyńscy policjanci w ciągu tygodnia zlikwidowali dwie plantacje