Skupował kradziony złom. Usłyszał zarzut paserstwa

Skupował kradziony złom. Usłyszał zarzut paserstwa

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Nidziccy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o serię kradzieży z włamaniami do budynku gastronomicznego. 47-latek kradł wszelkie rzeczy nadające się do „spieniężenia” na złomowisku. Kara nie ominie również 46-latka, który przyjmował te rzeczy w punkcie skupu złomu, wydawał pieniądze i nie wystawiał za nie pokwitowania.

Od października 2017 roku do marca tego roku nidziccy policjanci kilkukrotnie pracowali na miejscu włamań do jednego z opuszczonych lokali gastronomicznych na terenie gminy Nidzica. Z budynku ginęły różne rzeczy, ale przede wszystkim te, które wykonane były z kolorowych metali. Kryminalni rozpoczęli typowania sprawców do tych czynów oraz skupili się na kontrolach punktów skupu złomu. W czasie jednej z takich kontroli policjanci znaleźli wentylator, który wyglądem przypominał ten pochodzący z kradzieży.

Traf chciał, że w tym czasie do punktu skupu zmierzał 47-letni mieszkaniec gm. Kozłowo. Widząc funkcjonariuszy rozmawiających z obsługą punku skupu, pospiesznym krokiem zaczął się oddalać. To zwróciło, uwagę kryminalnych, tym bardziej, że właśnie ten mężczyzna był typowany do tych czynów z racji dokonanych w przeszłości podobnych przestępstw.

Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka i przewieźli do komendy. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do czterech włamań oraz jednego usiłowania kradzieży z włamaniem. Wszystkie dokonane zostały w ramach recydywy. Zatrzymany powiedział funkcjonariuszom, że skradzione rzeczy sprzedawał na tym samym skupie złomu, w którym znaleźli wentylator. Sprzedający nie wystawił mu przy tym żadnego pokwitowania za sprzedany surowiec.

Następnego dnia kryminalni zatrzymali pracownika skupu złomu. 46-latek usłyszał zarzut paserstwa, do którego się nie przyznał. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wygląda prawidłowa transakcja na skupie złomu?

Policjanci przypominają, że w przypadku sprzedaży metali w punkcie skupu, powinniśmy okazać swój dowód osobisty. Pracownik spisze nasze dane oraz wystawi pokwitowanie, które będzie zawierało rodzaj i ilość sprzedawanego materiału. Jest to potwierdzenie dokonanej transakcji.

Źródło: KWP Olsztyn (id/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili