Składał propozycje seksualne 14-latce. Usłyszał zarzuty

Składał propozycje seksualne 14-latce. Usłyszał zarzuty

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztynfot. KMP Olsztyn

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna, który za pośrednictwem portalu internetowego wysyłał wiadomości z propozycjami seksualnymi 14-latce. Został zatrzymany przez policjantów z Biskupca. Usłyszał zarzuty do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości tysiąca złotych.

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymali informację, że z podającą się za 14- letnią dziewczynkę osoby za pośrednictwem internetu skontaktował się dorosły mężczyzna. Korespondencja między nimi trwała od kilku miesięcy. Przez ten czas 40- latek wysyłał wiadomości z propozycjami obcowania płciowego oraz wykonywania innych czynności seksualnych. Przez cały czas dążył do ich realizacji.

Kryminalni zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. We współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo jest mieszkaniec Kętrzyna. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki w Biskupcu. Wczoraj usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych osobie małoletniej za pośrednictwem internetu. 40- latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 1000 zł.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (ab)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Stomil Olsztyn awansował na pozycję lidera 1 Ligi

W meczu dziewiątej kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze