Skatepark nad Ukielem do rozbudowy

Skatepark nad Ukielem do rozbudowy

- Kategoria: Wiadomości
0

5756869790

Trwają poszukiwania wykonawcy rozbudowy obiektu, z którego można korzystać na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Oferty będą przyjmowane do połowy kwietnia.

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mieszkańców propozycja jego rozbudowy zdobyła niemal cztery tys. punktów.

Ogromne zainteresowanie projektem jest dowodem na popularność sportów ekstremalnych w naszym mieście. Nie dziwi więc chęć rozbudowy już istniejącej infrastruktury.

– Na naszym „Bowlu” działa Akademia Deskorolki prowadzona przez Ośrodek Sportu i Rekreacji – uzasadniają inwestycję wnioskodawcy. – Tego typu rozbudowa pomoże Akademii i wszystkim, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportami ekstremalnymi. Także starzy wyjadacze znają coś dla siebie, szczególnie że Olsztyn słynie z jednych z najlepszych BMX-owców w Polsce.

Skatepark na terenie CRS Ukiel ma zostać rozbudowany o małą sekcje uliczną. Użytkownicy przyznają, że istniejący obiekt warto uzupełnić m.in. o schody z rurkami czy długi, niski murek. Wśród elementów, jakie miałyby się znaleźć w nowej sekcji są Bank, Manual Pad, Quarter, Piramidka i Grindboxy. Prace miałyby objąć obszar ok. 20×27 metrów.

Wykonawca na zaprojektowanie rozbudowywanej części oraz realizację inwestycji będzie mieć 210 dni. Same prace budowlane oraz montaż urządzeń mają potrwać nie więcej, niż 115 dni od momentu uzyskania niezbędnych pozwoleń.

Wartość projektu przed głosowaniem w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim została określona na niemal 500 tys. złotych.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył