Skąd student może mieć Internet?

Skąd student może mieć Internet?

- Kategoria: Polecane artykuły
0

ZZ

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie studenta bez dostępu do Internetu. Zdają sobie sprawę z tego również operatorzy dostarczający Internet w różne regiony Polski. O ile część młodych osób rozpoczynających studia ma już swoje łącze, o tyle część musi się o nie postarać. Którzy dostawcy oferują Internet dla studentów? Jak ich oferta prezentuje się pod względem cenowym?

Najbardziej zachęcające są oferty przygotowane przez takich operatorów jak UPC, Netia, Vectra i Multimedia. Student, który podpisuje z nimi umowę, nie musi być związany z firmą przez bardzo długi czas. Zaletą propozycji dla studentów jest właśnie krótki okres trwania umowy. Nie wyczerpuje to listy wszystkich dostawców Internetu, ale inni nie będą mogli zapewnić studentom preferencyjnych warunków.

Długość umowy na Internet dla studenta

Przeciętny klient, który podpisuje umowę na Internet, najczęściej musi zdecydować się na dwuletnie zobowiązanie. Studenci są traktowani nieco inaczej i warto z tego korzystać. Przykładowo w Netii umowa może być podpisana na 9 miesięcy, czyli pod kątem okresu trwania będzie doskonale dopasowana do długości roku akademickiego. Sama aktywacja usługi to tylko 1 zł. Na potrzeby studentów odpowiada też UPC, gdzie umowa zawarta w sierpniu lub później, obowiązuje do końca czerwca roku następnego. Tutaj także aktywacja to 1 zł. Żeby skorzystać z oferty internetu dla studentów u tych operatorów nie trzeba okazać legitymacji studenckiej. Tak samo umowa do końca czerwca jest podpisywana w Vectrze i Multimedii. Opłata aktywacyjna w pierwszej wymienionej firmie to 49,90 zł, a w drugiej 1 zł.

Szybkość Internetu dla studenta

Studenci dużą wagę przykładają do tego, by transfer miał odpowiednią szybkość. Na pierwszym miejscu pod tym względem jest UPC, gdzie przesył wynosi nawet 1000 Mb/s, ale tak szybki Internet nie jest dostępny wszędzie i należy to wcześniej zweryfikować. Następna jest Netia, w której ofercie jest prędkość 900 Mb/s i Vectra, w której prędkość osiąga wartość 600 Mb/s. Jednak tak duże prędkości wiążą się dla klienta z dodatkowymi kosztami, więc należy to przemyśleć pod kątem budżetu młodej osoby. Niekoniecznie portfel studenta może być obciążany następnymi kosztami. Korzystniejsze ceny mają prędkości z okolicy 100 Mb/s.

Ceny Internetu dla studenta

I kwestia najważniejsza – cena. Wszystkie oferty wymienionych operatorów są zbliżone, różnią się jedynie niewielkimi szczegółami. W UPC transfer 150 Mb/s wiąże się z miesięczną opłatą 49,99 zł. W Vectrze i Netii jest taka sama prędkość i takiej samej wysokości abonament. Multimedia to w standardzie 120 Mb/s przy miesięcznej opłacie 49,99 zł.

Podczas poszukiwań najlepszej oferty Internetu, student powinien dokładnie zapoznać się z warunkami oferty i koniecznością potwierdzenia statusu studenta. Przykładowo Vectra wymaga, by okazać legitymację studencką. Poza tym, może się zdarzyć, że wybrana usługa nie jest w danym miejscu dostępna. Tak może być zwłaszcza z bardzo szybkim transferem, który często wymaga obecności światłowodu.

Artykuł sponsorowany

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W weekend utrudnienia w ruchu na ul. Sielskiej i Al. Schumana

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,