Siatkówka plażowa na światowym poziomie po raz kolejny zawita do Olsztyna

Siatkówka plażowa na światowym poziomie po raz kolejny zawita do Olsztyna

- Kategoria: Siatkówka, Sport
0

siatkowka-plazowa

W dniach 19-23 lipca 2017r. po raz trzeci w stolicy Warmii i Mazur odbędą się międzynarodowe zawody w siatkówce plażowej Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. Na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel w Olsztynie rywalizować będą najlepsze plażowe pary świata.

Siatkarskie święto w Olsztynie potrwa cztery dni (19-23 lipca). Na czterech boiskach zlokalizowanych na terenie CRS Ukiel zmierzą się ze sobą najlepsze światowe duety plażówki. Główny stadion będzie mieć widownię na trzy tys. miejsc. Przy dwóch z czterech pozostałych boisk wybudowane zostaną trybuny na 200 osób każda. W zawodach rywalizować będzie łącznie ponad sto par. W puli nagród jest 350 tys. dolarów.

Wyjątkowy w skali tegorocznych rozgrywek będzie system rozgrywek, który wyjątkowo został stworzony na potrzeby World Tour w Polsce oraz logistyką i atrakcjami Warmia Mazury World Tour Olszyn 2017.

– Zmagania będą mieć charakter hybrydowy – wyjaśnia dyrektor Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017, Rafał Pośpiech. – Najpierw pary zostaną podzielone na czterozespołowe grupy. Tam zgodnie z rankingiem utworzone zostaną pary, których zwycięzcy awansują o dalszych rozgrywek, przegrani zaś będą walczyć o ostatnie premiowane miejsce w repasażu. To oznacza, że z każdej grupy awansują po trzy zespołu. Dalej rywalizacja odbędzie się już systemem pucharowym, czyli przygrywający będzie żegnać się z turniejem.

Turniej w stolicy Warmii i Mazur będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Wiedniu (28.07-06.08). Oznacza to, że w Olsztynie obecne będą wszystkie światowe pary.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236