Samorządy łączą siły w trosce o bezpieczeństwo pieszych

Samorządy łączą siły w trosce o bezpieczeństwo pieszych

- Kategoria: Wiadomości
0

umowa-droga-656

Podpisy pod umową, która związana jest z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 656 w Ełku w zakresie przejścia pod torami, w obecności marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz członka zarządu województwa Marcina Kuchcińskiego, złożyli dzisiaj Waldemar Królikowski dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz wójt gminy Ełk – Tomasz Osewski.

– Dzięki inwestycji ulegnie poprawie jakość życia nie tylko mieszkaców najbliższej okolicy, ale również mieszkańców całego województwa – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin. – Tego typu przedsięwzięcia przyczyniają się przede wszystkim do zagospodarowania przestrzeni publicznej, które są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Mogę powiedzieć z całą stanowczością, że nikt tak nie dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, jak samorządy lokalne.

Zadaniem tunelu będzie przeprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym. Budowa przewiduje całkowitą rozbiórkę istniejącego nasypu wraz z nawierzchnią kolejową i wbudowanie przepustu z blach stalowych na fundamencie kruszywowym. Wymiary zostały dostosowane do istniejących wymiarów przekroju poprzecznego nasypu kolejowego.

– Czekaliśmy na przejście dla pieszych pod torami 20 lat – przyznaje wójt Tomasz Osewski. – Dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa wreszcie udało nam się to zrealizować. Naprawdę jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni, bo na tym odcinku drogi jest bardzo niebezpiecznie.

Inwestycja będzie realizowana ze środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa połączonymi siłami Zarządu Dróg Wojewódzkich (1,7 mln zł), gminy Ełk (1,5 mln zł) oraz Starostwa Powiatowego w Ełku (300 tys. zł).

Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę listopada 2018 roku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 14 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (15.08) o 771 nowych