Samorząd województwa wspiera poprawę infrastruktury sportowej

Samorząd województwa wspiera poprawę infrastruktury sportowej

- Kategoria: Wiadomości
0

sport

Sejmik województwa podjął uchwałę w sprawie udzielenia gminom pomocy finansowej w formie dotacji celowej w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2019 roku”.

Ideą przedsięwzięcia jest rozwój infrastruktury sportowej, poprawa stanu zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży czy profilaktyka i promocja zdrowia.

Do podziału było 650 tys. zł. Środki przeznaczone zostaną na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

Każda gmina mogła złożyć tylko jeden wniosek. Łącznie wpłynęło ich 68 na kwotę ponad 2,3 mln zł.

Jak widać konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co znaczy, że jest to potrzebna inicjatywamówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Korzystamy z najróżniejszych środków, również z budżetu województwa, by standard naszych obiektów sportowych stale się poprawiał. Wspieramy rozwój sportu w regionie, który jest wymarzonym miejscem do rekreacji oraz wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd wywodzą się zawodnicy, którzy z powodzeniem uczestniczyli i nadal uczestniczą w najważniejszych zawodach w Polsce, Europie oraz na całym świecie. A wyniki przez nich osiągane motywują także młodzież do uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia.

Komisja konkursowa wybrała do realizacji 20 działań, które muszą być zakończone do końca 2019 roku. Dofinansowanie z budżetu województwa mogło wynieść nie więcej niż 50 tys. zł.

W załączeniu gminy, które otrzymały dotacje z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego na realizację zadań w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.”

Lista gmin, które otrzymały dotacje z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego na realizację zadań w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2019 r.”

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego