Samorząd województwa wesprze olsztyński elektronik

Samorząd województwa wesprze olsztyński elektronik

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Praktyki uczniowskie, wykłady, prezentacje oraz przekazanie sprzętu to tylko niektóre z elementów porozumienia, które zostanie zawarte pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim, a Zespołem Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Uroczystość podpisania odbędzie się 11 czerwca 2018 roku.

Zawody związane z informatyką, nowymi technologiami są niezbędne do dalszego rozwoju firm, gospodarki oraz wdrażania nowych technologii. Potrzebni są specjaliści w określonych technologiach oraz dziedzinach. W Polce deficyt na specjalistów w zakresie programowania szacowany jest na poziomie 50 tys. osób. W całej Unii Europejskiej jest to 275 tys. Przypuszcza się, że do 2020 r. liczba ta wzrośnie nawet do miliona. Powyższe liczby pokazują jedynie jak duże jest zapotrzebowanie i w jakim kierunku ono podąża.

Celem porozumienia zawieranego między samorządem województwa i szkołą jest sprawowanie opieki nad klasami na kierunku technik – teleinformatyk, pomocy w podniesieniu jakości kształcenia zawodowego uczniów poprzez realizowanie i wspieranie wspólnych inicjatyw uwzględniających oczekiwania, wymagania i możliwości każdej ze stron, w szczególności poprzez:

• praktyki uczniowskie, wizyty w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego zorganizowanych grup uczniowskich, wykłady

• prezentację infrastruktury sieciowej i działów Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego

• wykłady i seminaria

• nieodpłatne przekazanie sprzętu sprawnego lub niesprawnego do celów dydaktycznych: komputery, monitory, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, plotery, urządzenia sieciowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja