Samorząd województwa wesprze olsztyński elektronik

Samorząd województwa wesprze olsztyński elektronik

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Praktyki uczniowskie, wykłady, prezentacje oraz przekazanie sprzętu to tylko niektóre z elementów porozumienia, które zostanie zawarte pomiędzy województwem warmińsko-mazurskim, a Zespołem Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Uroczystość podpisania odbędzie się 11 czerwca 2018 roku.

Zawody związane z informatyką, nowymi technologiami są niezbędne do dalszego rozwoju firm, gospodarki oraz wdrażania nowych technologii. Potrzebni są specjaliści w określonych technologiach oraz dziedzinach. W Polce deficyt na specjalistów w zakresie programowania szacowany jest na poziomie 50 tys. osób. W całej Unii Europejskiej jest to 275 tys. Przypuszcza się, że do 2020 r. liczba ta wzrośnie nawet do miliona. Powyższe liczby pokazują jedynie jak duże jest zapotrzebowanie i w jakim kierunku ono podąża.

Celem porozumienia zawieranego między samorządem województwa i szkołą jest sprawowanie opieki nad klasami na kierunku technik – teleinformatyk, pomocy w podniesieniu jakości kształcenia zawodowego uczniów poprzez realizowanie i wspieranie wspólnych inicjatyw uwzględniających oczekiwania, wymagania i możliwości każdej ze stron, w szczególności poprzez:

• praktyki uczniowskie, wizyty w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego zorganizowanych grup uczniowskich, wykłady

• prezentację infrastruktury sieciowej i działów Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego

• wykłady i seminaria

• nieodpłatne przekazanie sprzętu sprawnego lub niesprawnego do celów dydaktycznych: komputery, monitory, drukarki, urządzenia wielofunkcyjne, plotery, urządzenia sieciowe

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Olsztyn Run Hau 2019 – charytatywny bieg dla psiaków z olsztyńskiego schroniska

7 lipca 2019 r. odbędzie się charytatywny bieg