Samorząd województwa inicjuje rozmowy o polityce miejskiej

Samorząd województwa inicjuje rozmowy o polityce miejskiej

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Olsztyn, Ełk i Elbląg już wkrótce będą gospodarzami trzech debat regionalnych. Największe miasta województwa staną się centrum dyskusji na temat efektywnej polityki miejskiej.

Samorząd województwa uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Spraw Zagranicznych na realizację projektu „Miasta, w których warto żyć…”, którego celem jest promocja osiągnięć miast z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonałą okazją do realizacji tego założenia będą trzy debaty w Olsztynie, Ełku i Elblągu, podczas których samorządowcy i eksperci wymienią uwagi i doświadczenia w zakresie zrównoważonego rozwoju miast.

Miasta na Warmii i Mazurach pełnią ważne funkcje gospodarcze, edukacyjne i kulturowe – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ich gospodarze dbają o wysoką jakość życia mieszkańców. Cieszę się, że jako jedyne województwo w kraju uzyskaliśmy dofinansowanie z MSZ na realizację projektu promującego potencjał największych ośrodków miejskich naszego regionu. Jestem przekonany, że planowane debaty stworzą przestrzeń do dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju miast Warmii i Mazur.

Wrześniowa olsztyńska debata poświęcona będzie rozwojowi sportu i turystyki. Przewidziana jest dyskusja na temat przygotowania oferty sportowo-rekreacyjnej, która zilustrowana zostanie przykładami konkretnych działań – budową infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Ukiel, organizacją międzynarodowego turnieju Grand Slam czy tajemnicą sukcesu projektu „Olsztyn Aktywnie”.

Na początku października w Ełku zbiorą się natomiast samorządowcy i specjaliści zaangażowani w działania na rzecz rewitalizacji. Przedstawienie różnych form społecznej i infrastrukturalnej odnowy miast pozwoli na rozmowę o wzroście innowacyjności i konkurencyjności Warmii i Mazur. Z kolei z dyskusją o ekonomii społecznej przeniesiemy się w pierwszych dniach listopada do Elbląga, gdzie uczestnicy projektu zapoznają się z najlepszymi praktykami i działaniami promującymi rozwój tej szczególnej gałęzi działalności gospodarczej.

Znaczącym punktem każdego spotkania będzie przedstawienie międzynarodowych projektów realizowanych przez podmioty z Warmii i Mazur. W każdej z debat wezmą również udział samorządowcy i eksperci z zagranicy – Danii, Francji i Włoch. Rozmowy na temat korzyści płynących z organizacji przedsięwzięć we współpracy z partnerem z zagranicy pozwolą pokazać zaangażowanie lokalnych podmiotów w budowanie samorządności i wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego. Udział partnerów z zagranicy będzie okazją do promocji naszego regionu i wymiany dobrych praktyk.

Projekt realizowany jest przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dwie firmy chętne do wykonania dokumentacji projektowej dla północnej obwodnicy Olsztyna i Dywit

Otwarte zostały oferty w ponownym przetargu na wykonanie studium korytarzowego oraz