Samolotem z Mazur do Krakowa przez cały rok

Samolotem z Mazur do Krakowa przez cały rok

- Kategoria: Wiadomości
0

szymany-lotnisko3

Połączenie lotnicze realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT z Portu Lotniczego Olsztyn–Mazury do Krakowa będzie funkcjonować przez cały rok.

Loty z Warmii i Mazur do Krakowa, które pierwotnie planowane były jako sezonowe (od końca kwietnia do końca września), od początku cieszyły się dużym powodzeniem wśród pasażerów. Chętnych na loty było na tyle dużo, że przewoźnik postanowił jakiś czas temu przedłużyć ofertę lotów do końca października, ale dziś już wiemy, że połączenie zostaje na stałe.

– Letnie miesiące okazały się rekordowe, jeśli chodzi o liczbę pasażerów korzystających z naszego lotniska, a teraz mamy kolejne atrakcyjne, stałe połączenie – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Po decyzji o organizowaniu praktycznych szkoleń dla pilotów to kolejna dobra informacja o Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury, o której usłyszy świat. A przypominam, że nasze lotnisko jest najmłodsze w Polsce, to dopiero trzeci rok działania.

– Bardzo się cieszymy, że loty z Krakowa cieszą się tak dużym powodzeniem, że połączenie to będzie realizowane przez cały rok – mówi Tomasz Kądziołka, prezes zarządu lotniska w Szymanach. – Co ważne, na tych rejsach obserwujemy zarówno turystów przylatujących z Małopolski na Warmię i Mazury, jak i mieszkańców naszego regionu wybierających się do Krakowa. Z jednej i drugiej strony są to zarówno turyści indywidualni, jak i zorganizowane grupy. Z miesiąca na miesiąc widzieliśmy rosnące wypełnienie samolotów na tej trasie.

Przypomnijmy, że loty odbywają się we czwartek i niedziele według następującego rozkładu:

Kraków – Olsztyn-Mazury

  Czwartek Niedziela
Odlot 20:45 20:45
Przylot 21:55 21:55

 

Olsztyn-Mazury – Kraków

  Czwartek Niedziela
Odlot 22:25 22:25
Przylot 23:35 23:35

Bilety do kupienia na stronie lot.com oraz we wszystkich biurach podróży.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Strażacy OSP z nowym sprzętem

Zarząd województwa podzielił środki na wsparcie Ochotniczych Straży