Samochodowe wraki zniknęły z centrum Olsztyna

Samochodowe wraki zniknęły z centrum Olsztyna

- Kategoria: Wiadomości
0

wraki-049854

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków, które szpecą swym wyglądem, blokują miejsca parkingowe, a często zagrażają bezpieczeństwu. Z terenu miasta zniknęły koleje dwa pojazdy.

W poniedziałek (2 grudnia) strażnicy dzielnicowi wystawili dyspozycje usunięcia wraków pojazdów Opel Corsa oraz Opel Astra z centrum miasta. Pojazdy były bez tablic rejestracyjnych, od dłuższego czasu nieużytkowane oraz jeden z nich nie był zabezpieczony przed dostępem osób trzecich. W związku z powyższym pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony.

Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Przypominamy, że właściciel pojazdu ma obowiązek utrzymywać go w odpowiednim stanie technicznym. Z pojazdu nie mogą wyciekać żadne płyny, a sam pojazd musi być zamknięty i zabezpieczony przed dostępem osób trzecich oraz posiadać tablice rejestracyjne.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w województwie warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (09.08) o 624 nowych