Ruszyły zapisy na XVIII Bieg Jakubowy

Ruszyły zapisy na XVIII Bieg Jakubowy

polmaraton-jakubowy-2015

W ostatnią niedzielę kwietnia 2020 roku odbędzie się w Olsztynie XVIII Bieg Jakubowy. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie serdecznie zaprasza wszystkich amatorów biegania. System zapisów na bieg jest już otwarty.

Tegoroczny Bieg Jakubowy odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku. Start Biegu Głównego zaplanowano na godz. 11:00, brama startowa i meta zostanie zlokalizowana na Starym Mieście w Olsztynie, gdzie jak zwykle uczestnicy będą mogli liczyć na doping ze strony rodzin, znajomych i dużej rzeszy kibiców.

Cała biegowa zabawa rozpocznie się już po godz. 9:00, bo przecież tradycyjnie zorganizujemy szereg biegów dziecięcych i towarzyszących. Standardowo zachęcamy do udziału w imprezie wszystkich – ci, którzy czują w sobie moc będą chcieli z pewnością sprawdzić swoje siły na trasie Biegu Głównego, dzieci i młodzież mogą wybrać krótsze dystanse.

Rejestracja zawodników drogą elektroniczną do XVIII Biegu Jakubowego odbywa się od 1 lutego do 19 kwietnia 2020 r. poprzez strony internetowe: www.osir.olsztyn.pl, sportmaniacs.com, www.cronochip.pl lub osobiście w  biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w  Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 13a (Dział Sportu tel/fax 089 527 02 27) do 17 kwietnia w godz. 8:00:15:00.

My tradycyjnie proponujemy biegaczom aby rozważyli start w tzw. ścieżce charytatywnej wspierając olsztyńską Fundację Przyszłość Dla Dzieci. I nastawili się na świetną zabawę w imprezie, która z roku na rok zyskuje na popularności – w 2017 roku w Biegu Jakubowym wzięło udział 400 osób, w 2018 na starcie stanęło 500 biegaczy, w poprzedniej edycji wystartowało już 740 zawodniczek i zawodników! – informuje OSiR.

W poprzedniej edycji, w XVII Biegu Jakubowym po raz trzeci z rzędu triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który przebiegł trasę w czasie 34.21 pokonując po zaciętej walce Daniela Mikielskiego. Rywalizację kobiet zdecydowanie wygrała Marta Barcewicz z czasem 43.50  wyprzedzając o 46 sekund drugą na mecie Lidię Kołomańską. Jak będzie tym razem?

>>> Regulamin XVIII Biegu Jakubowego <<<

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku