Ruszyły policyjne kontrole autokarów przewożących dzieci na ferie

Ruszyły policyjne kontrole autokarów przewożących dzieci na ferie

- Kategoria: Wiadomości
0

Kontrola autokarów/fot. KMP OlsztynKontrola autokarów/fot. KMP Olsztyn

Stałe punkty kontroli autobusów w Olsztynie już ruszyły. Od piątku przez całe ferie policjanci będą kontrolować autobusy przewożące dzieci na wycieczki i zimowiska. Punkty działają w godzinach 6.30-10.30. Dzisiaj policjanci skontrolowali dwa autobusy. Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości.

W związku z trwającymi feriami i organizowanymi wyjazdami dzieci i młodzieży na wypoczynek, od minionego piątku do 06 lutego 2016r. w Olsztynie przy ul. Leonharda (obok stadionu) uruchomiony jest punkt kontroli autokarów

W godz. 06.30-08.30 (przez cały tydzień) kontroli dokonywać będą policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a od godz. 8.30 do 10.30 (w dni robocze) funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Olsztynie.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 6.30 na kontrolę przyjechał pierwszy autobus. Pół godziny później w kolejce zameldował się drugi pojazd. Policjanci sprawdzili stany techniczne autokarów, tachografy, sprawność psychofizyczną kierowców, ich uprawnienia i trzeźwość. Z każdej takiej kontroli policjanci sporządzili protokoły, który otrzymali kierowcy autokarów. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdów nie stwierdzili nieprawidłowości.

Wczoraj w Biskupcu przed godziną 7.00 rano przy jednej z miejscowych szkół policjanci skontrolowali autobus wiozący dzieci na ferie. Policjanci również nie mieli uwag do stanu technicznego pojazdu jak i kierowcy.

Ważne

Funkcjonariusze przypominają rodzicom i opiekunom o kilku podstawowych zasadach, aby podróż dziecka autokarem była bezpieczna:

  • sprawdź dokładnie przewoźnika – od kiedy działa firma, na jaką skalę działa, czy zapewnia odpowiednie ubezpieczenie i zastępczy transport w przypadku awarii;
  • poproś policjantów ruchu drogowego o skontrolowanie pojazdu, którym dziecko będzie podróżowało oraz jego kierowcy. Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty;
  • wezwij Policję, jeśli tylko masz uzasadnione zastrzeżenia, że stan techniczny pojazdu (łyse opony, popękane szyby, wyciek oleju) lub zachowanie kierowcy (wyczuwalna woń alkoholu, bełkotliwa mowa) budzą wątpliwości.
Źródło: KMP Olsztyn (kb)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych