Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów plaży nad jeziorem Skanda

Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów plaży nad jeziorem Skanda

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Skanda – to jeden z pomysłów mieszkańców Olsztyna zgłoszony w czwartej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzupełniony o kolejne propozycje w piątej edycji teraz ma szansę na realizację.

Zakres prac do wykonania obejmuje w szczególności nawiezienie nowego piasku, budowę boiska do siatkówki plażowej z trybunami terenowymi, budowę ścieżek oraz schodów. Na plaży ma pojawić się altana biwakowa z grillem na dwa paleniska. Docelowo znajdą się się tam również toalety typu Toy-Toy, budka dla ratownika, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury m.in stojaki dla rowerów. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Miasto zadba również o zieleń – wśród nasadzeń pojawi się m.in. sosna górska, sosna zwyczajna, jałowiec sabiński. Kąpielisko nie obędzie się bez pomostu pływającego oraz wydzielonego bojkami kąpieliska dla dzieci i osób pływających, co zostanie uwzględnione w kolejnym postępowaniu prowadzonym przez miasto. Planowo plaża ma być gotowa do dnia 30.06.2018 roku.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zmienia siedzibę

Od 1 maja 2019 roku OZK SP. Z