Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów plaży nad jeziorem Skanda

Ruszył przetarg na zagospodarowanie terenów plaży nad jeziorem Skanda

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Plaża z prawdziwego zdarzenia nad jeziorem Skanda – to jeden z pomysłów mieszkańców Olsztyna zgłoszony w czwartej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzupełniony o kolejne propozycje w piątej edycji teraz ma szansę na realizację.

Zakres prac do wykonania obejmuje w szczególności nawiezienie nowego piasku, budowę boiska do siatkówki plażowej z trybunami terenowymi, budowę ścieżek oraz schodów. Na plaży ma pojawić się altana biwakowa z grillem na dwa paleniska. Docelowo znajdą się się tam również toalety typu Toy-Toy, budka dla ratownika, miejsca parkingowe oraz elementy małej architektury m.in stojaki dla rowerów. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Miasto zadba również o zieleń – wśród nasadzeń pojawi się m.in. sosna górska, sosna zwyczajna, jałowiec sabiński. Kąpielisko nie obędzie się bez pomostu pływającego oraz wydzielonego bojkami kąpieliska dla dzieci i osób pływających, co zostanie uwzględnione w kolejnym postępowaniu prowadzonym przez miasto. Planowo plaża ma być gotowa do dnia 30.06.2018 roku.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja