Ruszają AMP w żeglarstwie. Studenci będą rywalizować na wodach jeziora Niegocin

Ruszają AMP w żeglarstwie. Studenci będą rywalizować na wodach jeziora Niegocin

- Kategoria: Sport
0

Źródło: mat. prasowe/fot. Michał SzyplińskiŹródło: mat. prasowe/fot. Michał Szypliński

180 zawodników z 27 uczelni wyższych z całej Polski znalazło się na listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie. Impreza zorganizowana przez AZS Warszawa rozpocznie się we wtorek i potrwa do czwartku. Studenci-żeglarze rywalizować będą na wodach jeziora Niegocin, a ich bazą będzie COSA AZS Wilkasy.

– Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie w klasie OMEGA to zawody, w których rywalizują załogi biorące udział m.in. w Pucharze Polski w klasie OMEGA, ale także regatach w klasach olimpijskich. Taka mieszanka gwarantuje bardzo wysoki poziom sportowy – mówi Rafał Jachimiak, dyrektor AZS Warszawa.

Tytułu w klasyfikacji drużynowej od kilku lat nie oddała Politechnika Gdańska, która z pewnością również w tym roku będzie chciała potwierdzić swoją pozycję w żeglarstwie akademickim.

– Sprzęt i składy na Akademickie Mistrzostwa Polski są gotowe. Nasi zawodnicy ostatnio rywalizowali w regatach Pucharu Polski w Pucku, a Marcin Styborski, czyli ubiegłoroczny zwycięzca AMP, wygrał regaty w klasie Omega Sport. Pozostałe nasze załogi także uplasowały się na wysokich pozycjach, więc jedziemy z dobrym nastawieniem – mówi trener Politechniki Gdańskiej, Jakub Pankowski.

Regaty początkowo podzielone zostaną na dwie floty eliminacyjne, które rywalizować będą 1 września. Przez następne dwa dni najlepsi w eliminacjach walczyć będą o medale AMP we flocie złotej, pozostali ścigać będą  się we flocie srebrnej. – Liczymy, że warunki atmosferyczne będą sprzyjały rywalizacji, która pozwoli wyłonić najlepszych żeglarzy akademickich w Polsce – dodaje Jachimiak.

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem całego cyklu jest Grupa LOTOS. Imprezę na wodach jeziora Niegocin wspiera także firma Yamaha oraz Polski Związek Klasy Omega.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolej na Mazury. CPK dofinansuje modernizację linii przez Mrągowo i Mikołajki

Dobra wiadomość dla mieszkańców i wielbicieli Mazur. Modernizacja