Rusza Warmiński Jarmark Świąteczny

Rusza Warmiński Jarmark Świąteczny

dekoracje-2020 (4)

W tym roku niemal wszystko jest takie samo, jak nigdy. Także 12. edycja świątecznego jarmarku nie mogła nie być wyjątkową. Zachęcamy do odwiedzenia w najbliższych dniach (10-13 grudnia) Starego Miasta.

W czasie jarmarku staromiejskie zakamarki zamienią się w baśniową krainę pełną dobrej energii i świątecznej atmosfery. Choć nie wolno nam organizować występów artystycznych czy punktów gastronomicznych, to nadal możemy zaprosić was do zabawy w wyjątkowej grze miejskiej po świecie, który przepełniają wyłącznie dobre emocje!

– Przyzwyczailiśmy się, że Warmiński Jarmark Świąteczny to rozgrzewająca dawka ciepła w środku zimy – mówi dyrektor organizującego wydarzenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. – Ożywcza piguła piękna i dobrej energii, dzięki którym olsztyńskie Stare Miasto otula atmosfera autentycznej wspólnoty i wyśmienitej zabawy. I to się na pewno nie zmieni! Cały obszar Starego Miasta zamienimy w arenę swoistej gry miejskiej – choć bez udziału animatorów. Wierzymy, że kolejne przystanki na jej trasie dostarczą wam wiele radości i pozwolą przypomnieć sobie, jak wygląda uśmiech jarmarkowych zakątków.

* W Zaułku Szlachetnych Uczynków spróbujemy odkryć wasze supermoce w niesieniu pomocy i zaprosimy was na giełdę dobrych pomysłów.
* W Uliczce Innych Wspomnień stanie wyjątkowa, komiczno-sentymentalna wystawa plenerowa „Strzeż się Mikołaja!”.
* Na Przystanku Miłość natkniecie się na oryginalną instalację z jemiołą, miłosną ławeczkę muzyczną oraz oczywiście tablicę do miłosnych wyznań.
* Trakt Mikołajowy przyozdobi niezwykła wystawa wizerunków Mikołajów na przestrzeni dziejów i z różnych stron świata.
* Na Placu Marzycieli zanurzycie się w niesamowity świat inspirowany Alicją w krainie czarów i Narnią, pełen fantastycznych, rozświetlonych i baśniowych dekoracji.
* Arkady Pomocnych Skrzatów zamienią się w bajkową przestrzeń z wesołymi wizerunkami skrzatów i krasnali.
* Wzdłuż Alei Pięknych Życzeń natkniecie się na pozdrowienia od historycznych postaci związanych z regionem. Wy sami również będziecie mieli szansę sprawić nieco radości innym.
* W Alei Pięknych Życzeń umieścimy bowiem specjalną skrzynkę życzeń dla seniorów – samotnych pensjonariuszy dwóch domów pomocy społecznej.

Namawiamy gorąco do podzielenia się odrobiną dobra i wrzucania do skrzynki kartek z życzeniami. W waszym imieniu przekażemy je osobom, które w tych – i tak już trudnych – czasach, dotkliwiej od nas borykają się z samotnością, izolacją i poważnymi dolegliwościami. Nasi seniorzy niestety nie mają rodzin, które by się o nich troszczyły. Pokażmy wspólnie, że nie wszyscy o nich zapomnieli! Kartki możecie przygotować nawet wcześniej, wystarczy tylko wrzucić je potem do skrzynki.

Nie zapomnimy również o tych, którzy niestety nie będą mogli bawić się z nami. Z bólem serca, choć z wiadomych przyczyn, w tym roku musieliśmy niestety zrezygnować z tradycyjnych odwiedzin Mikołaja u dzieci przebywających w olsztyńskich lecznicach.

Ale znaleźliśmy radę i na to! W okolicach olsztyńskich szpitali i placówek specjalistycznych zaprezentujemy wyjątkowe spektakle plenerowe teatrów ognia, które będzie można bezpiecznie podziwiać z okien. Tak, to prawda. To będą święta inne niż wszystkie. Zróbmy razem wszystko, by wydobyć z nich to, co najpiękniejsze!

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył