Rusza rekrutacja uzupełniająca do podstawówek

Rusza rekrutacja uzupełniająca do podstawówek

- Kategoria: Wiadomości
0

szkola

Od poniedziałku do środy ponowna szansa na zapisanie dziecka do jednej z olsztyńskich szkół podstawowych. Wyniki rekrutacji uzupełniającej będą znane 28 sierpnia.

Do I klasy na rok szkolny 2019/2020 może zostać przyjęte dziecko, które w 2019 roku kończy 7 lat (urodzone w 2012 r.), albo w 2019 roku kończy 6 lat (urodzone w 2013 r.) i korzysta z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 albo ma opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Rekrutacja będzie realizowana przez stronę internetową, na której zamieszczony zostanie informator o wszystkich szkołach podstawowych, które dysponują wolnymi miejscami. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie „Wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej”.

Ważne daty:
* 19-21 sierpnia do godz. 15:00 – złożenie wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym o przyjęcie do szkoły podstawowej na wolne miejsca,
* 23 sierpnia o godz. 14:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
* 26-27 sierpnia do godz. 15:00 – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia,
* 28 sierpnia o godz. 10:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

[rekrutacja uzupełniająca – portal internetowy]
Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana terminu prac drogowych na skrzyżowaniu Pstrowskiego/Dworcowa

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje,