Rusza przebudowa szpitala dziecięcego w Olsztynie

Rusza przebudowa szpitala dziecięcego w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin weźmie udział w uroczystej inauguracji inwestycji przebudowy jednej z brył Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wydarzenie odbędzie się 11 maja o godz. 13:00 w budynku szpitala przy ul. Żołnierskiej 18a.

Inwestycja pn. „Rozbudowa, nadbudowa i przebudowa bryły A3 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie w celu dostosowania jej do potrzeb wielospecjalistycznego, kompleksowego leczenia dzieci“ poprawi jakość leczenia i komfort pobytu pacjentów w czterech oddziałach: Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Chorób Zakaźnych, Klinice Pediatrii dla dzieci do lat 3 oraz Oddziale Chorób Układu Kostno-Stawowo-Mięśniowego.

Wartość inwestycji wynosi ok. 30 milionów złotych, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 14,8 mln, a ponad 2 mln pochodzi z budżetu samorządu województwa. Pozostała kwota to środki własne szpitala.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, możliwe burze

Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało dla