Rusza policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Wielkanoc 2017”

Rusza policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Wielkanoc 2017”

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-drogowka

Przed nami długi, świąteczny weekend. Dla wielu osób to czas odpoczynku od codziennych obowiązków. Dla funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki to czas wzmożonej pracy. Rusza policyjna akcja „Bezpieczny weekend-Wielkanoc 2017”.

Jak co roku policjanci przygotowują działania „Bezpieczny weekend- Wielkanoc”. Okres świąteczny to dla wielu osób czas odpoczynku ale i podróży. Więcej aut na drogach i więcej policyjnych patroli – tak będą wyglądały najbliższe dni w naszym regionie.

Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie naruszenia ruchu drogowego. Szczególnie skupią się na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z urządzeń brd przez kierowców i pasażerów, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Policjanci wyciągną konsekwencje za łamanie przepisów prawa. Będą kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzą się relacjom kierowca – pieszy.

Jak bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do domu?

Jak co roku policjanci proszą kierowców o zwiększoną uwagę, koncentrację, ostrożność oraz rozsądek. Natężenie ruchu na drogach regionu będzie duże, w trasy wyruszą tacy kierowcy, którzy nie często siadają za kierownicą. Co pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu?

Jeśli mamy do pokonania długi odcinek, warto się odpowiednio wcześniej przygotować do takiej podróży: zadbać o auto, sprawdzić oświetlenie pojazdu, ogumienie wycieraczek, w sposób przemyślany rozmieścić bagaże. Co ważne- podczas pokonywania długich tras, często po zmroku należy robić regeneracyjne przerwy, podczas których można napić się czegoś ciepłego, pooddychać świeżym powietrzem czy po prostu rozprostować się. Nie ma żadnych złotych zasad, kiedy należy robić takie przerwy. Każdy kierowca czuje, kiedy wskazany będzie postój, kiedy potrzebuje odpoczynku – mówią policjanci ruchu drogowego

Bezwzględna trzeźwość za kierownicą, koncentracja i uwaga oraz stosowanie się do przepisów – to fundamentalne zasady przydatne każdemu kierowcy.

W razie wątpliwości warto odwiedzić komendę

Świąteczny poniedziałek to nie tylko śmigus- dyngus ale również czas powrotów do domu. Rodzinnym spotkaniom nierzadko towarzyszy alkohol, dlatego warto pamiętać, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości można przyjść do najbliższej jednostki policji i poddać się badaniu alkomatem.

Każdego roku chętnych do przebadania się na zawartość alkoholu w organizmie jest coraz więcej. Komendy przeżywają prawdziwe oblężenie. Mimo, iż mamy wtedy dużo pracy, cieszymy się, że ludzie nie chcą ryzykować, że dbają o swoje bezpieczeństwo i wolą upewnić się, czy mogą ruszać w trasę – mówią policjanci

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

19-latek chciał ukraść słup z panelem solarnym i wiatrakiem. Został zatrzymany

19-latek z Działdowa odpowie za usiłowanie kradzieży słupa