Rusza konkurs na koncepcję zagospodarowania stadionu Warmii

Rusza konkurs na koncepcję zagospodarowania stadionu Warmii

- Kategoria: Wiadomości
0

stadion_warmia

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie ogłosił otwarty konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania terenów sportowych przy al. Sybiraków w Olsztynie z przeznaczeniem na ośrodek szkolenia piłkarskiego.

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna zagospodarowania w/w terenów obejmuje projekty koncepcyjne zespołu boisk piłkarskich wraz z towarzyszącą im infrastrukturą, którą stanowić będą obiekty kubaturowe, infrastruktura techniczna i elementy zagospodarowania terenu.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu na terenach położonych w bezpośrednim otoczeniu ulic Alei Sybiraków i ulicy Macieja Rataja w Olsztynie mają powstać trzy boiska sportowe: jedno pełnowymiarowe o nawierzchni trawiastej, przeznaczone do rozgrywek oraz dwa treningowe: jedno o nawierzchni trawiastej i jedno o nawierzchni sztucznej o wymiarach pola gry min. 100 m x 60 m. Zaplanowano tam również hotel, szatnie, siłownię, pomieszczenia biurowe oraz parking. Pozostała część to ogólnodostępne tereny rekreacyjne, zaprojektowane jako zieleń parkowa, z udziałem odpowiednio dobranych elementów małej architektury.

Aby wziąć udział w przedsięwzięciu należy do 12 lipca, do 15:00 złożyć w sekretariacie OSiR wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie. Na podstawie złożonych dokumentów do 19 lipca urzędnicy skompletują listę osób zakwalifikowanych do konkursu. Od tego czasu uczestnicy będą mieli ponad dwa miesiące, aby przedstawić swoje projekty.

Autorzy najciekawszych koncepcji otrzymają nagrody: 1.  miejsce – 25 tys. zł, 2. miejsce 15 tys. zł, 3. miejsce  – 10 tys. zł.  Szczegółowy opis oraz regulamin konkursu dostępne tutaj.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolej na Mazury. CPK dofinansuje modernizację linii przez Mrągowo i Mikołajki

Dobra wiadomość dla mieszkańców i wielbicieli Mazur. Modernizacja