Rozstrzygnięcie drugiej edycji programu „Podwórka z Natury”

Rozstrzygnięcie drugiej edycji programu „Podwórka z Natury”

- Kategoria: Wiadomości
0

podworka-z-natury

Program „Podwórka z Natury” skierowany jest do mieszkańców Olsztyna z obszaru rewitalizacji, którzy chcą w sąsiedztwie swego miejsca zamieszkania urządzić zielone miejsce spotkań i wypoczynku. Do udziału w programie można zgłaszać przestrzenie, które są własnością zarówno Gminy Olsztyn, jak i wspólnot mieszkaniowych. Program ma być zachętą, aby zaadoptować miejsca zaniedbane, dotąd uznawane za niczyje. W tegorocznej edycji wystartowały trzy podwórka z Zatorza: podwórko przy ul. Żeromskiego 34, „Zaułek optymistów” – ul. Puszkina, Żeromskiego i Jagiellońskiej, „Mały Bronx” – ul. Limanowskiego 4-12.

Na potrzeby każdego z podwórek przygotowana została koncepcja zagospodarowania. Autorami są studenci architektury krajobrazu w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy blisko współpracowali z mieszkańcami.

– Przedstawiciele komisji uznali, że każda z opracowanych koncepcji jest ciekawym i niepowtarzalnym projektem, a jednocześnie przemyślaną odpowiedzią na problemy zidentyfikowane przez mieszkańców w przestrzeni ich najbliższego otoczenia – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Na realizację każdej koncepcji w tym roku przeznaczone jest 17 tys. zł. Dodatkowe wsparcie – 9 tys. złotych – trafiło do „Zaułka optymistów” za koncepcję ogrodu deszczowego, wpisującego się w jednocześnie w działania przyjazne i potrzebne środowisku. To oryginalne i nowatorskie rozwiązanie, które dotychczas nie było stosowane w Olsztynie.

Koncepcje powstały pod nadzorem dr inż. arch. Wiesławy Gadomskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Linki do nich są poniżej. Natomiast propozycje na dużych planszach można oglądać do 13 czerwca na I piętrze ratusza.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Niszczyli świąteczne ozdoby – wypatrzył ich operator monitoringu [VIDEO]

Dziś w nocy kamery monitoringu miejskiego uchwyciły dwóch