Rozstrzygnięcie drugiej edycji programu „Podwórka z Natury”

Rozstrzygnięcie drugiej edycji programu „Podwórka z Natury”

- Kategoria: Wiadomości
0

podworka-z-natury

Program „Podwórka z Natury” skierowany jest do mieszkańców Olsztyna z obszaru rewitalizacji, którzy chcą w sąsiedztwie swego miejsca zamieszkania urządzić zielone miejsce spotkań i wypoczynku. Do udziału w programie można zgłaszać przestrzenie, które są własnością zarówno Gminy Olsztyn, jak i wspólnot mieszkaniowych. Program ma być zachętą, aby zaadoptować miejsca zaniedbane, dotąd uznawane za niczyje. W tegorocznej edycji wystartowały trzy podwórka z Zatorza: podwórko przy ul. Żeromskiego 34, „Zaułek optymistów” – ul. Puszkina, Żeromskiego i Jagiellońskiej, „Mały Bronx” – ul. Limanowskiego 4-12.

Na potrzeby każdego z podwórek przygotowana została koncepcja zagospodarowania. Autorami są studenci architektury krajobrazu w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, którzy blisko współpracowali z mieszkańcami.

– Przedstawiciele komisji uznali, że każda z opracowanych koncepcji jest ciekawym i niepowtarzalnym projektem, a jednocześnie przemyślaną odpowiedzią na problemy zidentyfikowane przez mieszkańców w przestrzeni ich najbliższego otoczenia – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Na realizację każdej koncepcji w tym roku przeznaczone jest 17 tys. zł. Dodatkowe wsparcie – 9 tys. złotych – trafiło do „Zaułka optymistów” za koncepcję ogrodu deszczowego, wpisującego się w jednocześnie w działania przyjazne i potrzebne środowisku. To oryginalne i nowatorskie rozwiązanie, które dotychczas nie było stosowane w Olsztynie.

Koncepcje powstały pod nadzorem dr inż. arch. Wiesławy Gadomskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Linki do nich są poniżej. Natomiast propozycje na dużych planszach można oglądać do 13 czerwca na I piętrze ratusza.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja