Rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

obo1a-620x330

W środę, 11 kwietnia rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie, jak w roku ubiegłym, na realizację najlepszych zadań jest ponad 3,7 mln złotych. Projekty będzie można składać do 15 maja br. Zwycięskie projekty poznamy w październiku.

– Wiele osób nie miało świadomości, że to my wszyscy jesteśmy samorządem – mówił podczas środowej (11 kwietnia) konferencji prasowej Bartłomiej Głuszak z Federacji Organizacji Socjalnych FOSa. – Dzięki temu przedsięwzięciu ta wiedza się zwiększa. Coraz więcej osób chce aktywnie wpływać na to, co dzieje się w mieście.

I właśnie budżet obywatelski jest doskonałym przykładem zaangażowania mieszkańców. To oni wymyślają, przygotowują koncepcje, zachęcają innych do włączenia się w akcję. W dotychczasowych pięciu edycjach do realizacji wybrano 145 projektów łącznej wartości ok. 13 mln złotych.

– Stwórzmy miasto naszych marzeń – apeluje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Zachęcam do decydowania o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiego budżetu. Jeśli tylko jest taka możliwość, staramy się wspierać najlepsze pomysły dodatkowym, zewnętrznym finansowaniem.

Tak było m.in. w przypadku Parku Jakubowo, którego pierwszy etap rewitalizacji rozpoczęty został z pieniędzy zapisanych w OBO, a teraz coraz bliżej końca jest już drugi etap prac. Wśród zrealizowanych zadań są m.in. ścianka wspinaczkowa, huśtawka dla niepełnosprawnych, Galeria Starego Olsztyna, Rap Festiwal i pumptrack.

Wnioski może złożyć każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 15. rok życia oraz organizacje pozarządowe z siedzibą na terenie naszego miasta. Zadania mogą dotyczyć przedsięwzięć, za które odpowiada gmina i powiat. Projekty będzie można składać do 15 maja (wtorek).

Tegoroczne głosowanie zostało zaplanowane na czas między 10 a 23 września. Wyniki VI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 22 października.

Więcej informacji na stronie internetowej Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na