Rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

- Kategoria: Wiadomości
0

obo1a-620x330

W środę, 11 kwietnia rozpoczęła się VI edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Podobnie, jak w roku ubiegłym, na realizację najlepszych zadań jest ponad 3,7 mln złotych. Projekty będzie można składać do 15 maja br. Zwycięskie projekty poznamy w październiku.

– Wiele osób nie miało świadomości, że to my wszyscy jesteśmy samorządem – mówił podczas środowej (11 kwietnia) konferencji prasowej Bartłomiej Głuszak z Federacji Organizacji Socjalnych FOSa. – Dzięki temu przedsięwzięciu ta wiedza się zwiększa. Coraz więcej osób chce aktywnie wpływać na to, co dzieje się w mieście.

I właśnie budżet obywatelski jest doskonałym przykładem zaangażowania mieszkańców. To oni wymyślają, przygotowują koncepcje, zachęcają innych do włączenia się w akcję. W dotychczasowych pięciu edycjach do realizacji wybrano 145 projektów łącznej wartości ok. 13 mln złotych.

– Stwórzmy miasto naszych marzeń – apeluje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Zachęcam do decydowania o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z miejskiego budżetu. Jeśli tylko jest taka możliwość, staramy się wspierać najlepsze pomysły dodatkowym, zewnętrznym finansowaniem.

Tak było m.in. w przypadku Parku Jakubowo, którego pierwszy etap rewitalizacji rozpoczęty został z pieniędzy zapisanych w OBO, a teraz coraz bliżej końca jest już drugi etap prac. Wśród zrealizowanych zadań są m.in. ścianka wspinaczkowa, huśtawka dla niepełnosprawnych, Galeria Starego Olsztyna, Rap Festiwal i pumptrack.

Wnioski może złożyć każdy mieszkaniec Olsztyna, który ukończył 15. rok życia oraz organizacje pozarządowe z siedzibą na terenie naszego miasta. Zadania mogą dotyczyć przedsięwzięć, za które odpowiada gmina i powiat. Projekty będzie można składać do 15 maja (wtorek).

Tegoroczne głosowanie zostało zaplanowane na czas między 10 a 23 września. Wyniki VI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 22 października.

Więcej informacji na stronie internetowej Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Brak wyobraźni i alkohol przyczyną wypadku drogowego

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia