Rozpoczęła się akcja warmińsko-mazurskiej drogówki „20 Dobrych Dni”

Rozpoczęła się akcja warmińsko-mazurskiej drogówki „20 Dobrych Dni”

- Kategoria: Na sygnale
0

20_dobrych_dni.fot.kwp.olsztyn

Od dzisiaj tj. 6 grudnia 2013 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego rusza nowa akcja drogówki „20 Dobrych Dni”. Tytułowe 20 dni to specjalny, jedyny i niepowtarzalny czas przygotowań do świąt oraz świętowania Bożego Narodzenia. Razem sprawmy, by to były nasze wspólne dobre dni.

Na ulicach naszych miast, na drogach regionu policjanci zostaną na chwilę także doręczycielami listu od Św. Mikołaja.

List od Św. Mikołaja

Dzieci piszą listy do Św. Mikołaja, by dostać te najbardziej wymarzone prezenty. Dzięki policjantom, dorośli dostaną od niego list, który przypomni nam, co jest najważniejsze podczas tych 20 dobrych, specjalnych dni.

Najważniejszym i najlepszym prezentem, jaki możemy podarować naszym bliskim jesteśmy my sami. Sprawmy, by te 20 dni było wyrazem naszej miłości i troski o siebie i bliskich.

Życzenia bezpieczeństwa

Zwracajmy uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa, kierujmy się rozsądkiem, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę auta pod wpływem alkoholu, nie pędźmy z zawrotną szybkością, bezwzględnie zapinajmy pasy bezpieczeństwa i wyposażmy bliskich w jakiekolwiek elementy odblaskowe.

Te najprostsze, dobrze znane każdemu zasady, mogą zdziałać naprawdę wiele. Pamiętajmy o nich każdego dnia, dołóżmy jeszcze odrobinę życzliwości dla innych uczestników ruchu- to przepis na bezpieczny grudzień i początek nowego roku.

Nasze życie, nasze zdrowie nie ma ceny – od nas samych zależy jak o nie zadbamy.

Dlaczego 20 dni?

Cele krótkoterminowe, które są w zasięgu naszego wzroku łatwiej zrealizować. Bardziej się z nimi utożsamiamy. Kiedy mówimy o bezpieczeństwie w ujęciu globalnym, mamy wrażenie, że niewielu odnosi to do siebie i swoich zachowań. Dlatego, jako posłańcy Św. Mikołaja będziemy docierać indywidualnie do mieszkańców regionu, żeby pokazać im perspektywę spokojnych, bezpiecznych najbliższych dni i ich osobisty wpływ na tę sytuację.

To proste – włączasz silnik i myślenie. Warto mieć to na uwadze zawsze, ale szczególnie teraz, kiedy czekają nas świąteczne spotkania z najbliższymi. Grudzień to specjalny czas, kiedy czujemy tę bliskość z innymi, w sposób szczególny doceniamy obecność swoją i członków rodziny. Najlepszy prezent to życie. Pamiętajmy o tym – powiedziała sierż. sztab. Marta Kacprzyńska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie, pomysłodawczyni akcji.

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jest umowa na budowę kolejnego odcinka drogi S16

Wczoraj (29.05) podpisana została umowa z wykonawcą w