Rodzinny Piknik na Osiedlu Sterowców w Dywitach

Rodzinny Piknik na Osiedlu Sterowców w Dywitach

piknik-rodzinny-dywity

W sobotę, 5 września na Osiedlu Sterowców odbędzie się Piknik Rodzinny inaugurujący największą inwestycję mieszkaniową w gminie Dywity. Wstęp na imprezę jest wolny.

– Bardzo cieszymy się z inwestycji Arbetu, bo pokazuje ona, że gmina Dywity jest stale w centrum zainteresowania inwestorów – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, który objął imprezę na Osiedlu Sterowców patronatem.

Arbet jako główny organizator Pikniku Rodzinnego zadbał o to by jego program był atrakcyjny.

– Będzie duże, wesołe miasteczko z dmuchańcami dla dzieci, występ kabaretu Bajeczka, liczne konkursy, koncert coverowy, występy dywickich talentów, a na deser koncert gwiazdy disco polo, czyli zespołu Weekend – wylicza Bożena Kowalczyk, asystent Zarządu Arbet Investment Group sp. z o.o. – I mniejsi i więksi uczestnicy imprezy powinni znaleźć dla siebie coś interesującego. Będzie też strefa gastronomiczna dla zgłodniałych i spragnionych.

Piknik zaplanowany na sobotę 5 września rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 19.00. W tym czasie zaprezentują się dywickie talenty: zespół folklorystyczny Spręcowia, cheerleaderki Soltare, rockowe covery zagra Rocker Cover Band, a publiczność rozgrzeje przez występem Weekendu zespół Holiday.

Żeby dojechać w to malownicze miejsce otoczone lasem nad rzeką Wadąg, trzeba jadąc od Olsztyna skręcić w lewo na skrzyżowaniu za mostem na Wadągu (szczegóły dojazdu na załączonej mapce).

osiedle-sterowcow

Dla zmotoryzowanych organizatorzy przygotowali duże parkingi na terenie imprezy. Dodatkowo do Osiedla Sterowców można dojechać też autobusami linii nr 17, 82 i 88.

Podczas imprezy nie zabraknie też prezentacji nowego Osiedla Sterowców w Dywitach, którego budowa rozpocznie się w październiku właśnie w miejscu pikniku.

Nazwa osiedla nawiązuje do historii dawnej bazy sterowców wojskowych, która była w tym rejonie. Osiedle powstanie wśród malowniczej zieleni lasów nad rzeką Wadąg w bliskiej odległości ok. 4 km od centrum Olsztyna. Docelowo powstanie tam 1500 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę trzech 4-5 kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami od 44 do 58 metrów. Połowa z 30 ha działki, na którym powstanie Osiedle Sterowców będzie zalesiona i urządzona pod rekreację i wypoczynek. W nowej dzielnicy powstaną też obiekty handlowe, usługowe, a nawet klinika medyczna.

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjant na służbie zginął w wypadku drogowym

Na drodze krajowej nr 53 na odcinku Szczytno