Rodzinny Piknik na Osiedlu Sterowców w Dywitach

Rodzinny Piknik na Osiedlu Sterowców w Dywitach

piknik-rodzinny-dywity

W sobotę, 5 września na Osiedlu Sterowców odbędzie się Piknik Rodzinny inaugurujący największą inwestycję mieszkaniową w gminie Dywity. Wstęp na imprezę jest wolny.

– Bardzo cieszymy się z inwestycji Arbetu, bo pokazuje ona, że gmina Dywity jest stale w centrum zainteresowania inwestorów – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, który objął imprezę na Osiedlu Sterowców patronatem.

Arbet jako główny organizator Pikniku Rodzinnego zadbał o to by jego program był atrakcyjny.

– Będzie duże, wesołe miasteczko z dmuchańcami dla dzieci, występ kabaretu Bajeczka, liczne konkursy, koncert coverowy, występy dywickich talentów, a na deser koncert gwiazdy disco polo, czyli zespołu Weekend – wylicza Bożena Kowalczyk, asystent Zarządu Arbet Investment Group sp. z o.o. – I mniejsi i więksi uczestnicy imprezy powinni znaleźć dla siebie coś interesującego. Będzie też strefa gastronomiczna dla zgłodniałych i spragnionych.

Piknik zaplanowany na sobotę 5 września rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do godz. 19.00. W tym czasie zaprezentują się dywickie talenty: zespół folklorystyczny Spręcowia, cheerleaderki Soltare, rockowe covery zagra Rocker Cover Band, a publiczność rozgrzeje przez występem Weekendu zespół Holiday.

Żeby dojechać w to malownicze miejsce otoczone lasem nad rzeką Wadąg, trzeba jadąc od Olsztyna skręcić w lewo na skrzyżowaniu za mostem na Wadągu (szczegóły dojazdu na załączonej mapce).

osiedle-sterowcow

Dla zmotoryzowanych organizatorzy przygotowali duże parkingi na terenie imprezy. Dodatkowo do Osiedla Sterowców można dojechać też autobusami linii nr 17, 82 i 88.

Podczas imprezy nie zabraknie też prezentacji nowego Osiedla Sterowców w Dywitach, którego budowa rozpocznie się w październiku właśnie w miejscu pikniku.

Nazwa osiedla nawiązuje do historii dawnej bazy sterowców wojskowych, która była w tym rejonie. Osiedle powstanie wśród malowniczej zieleni lasów nad rzeką Wadąg w bliskiej odległości ok. 4 km od centrum Olsztyna. Docelowo powstanie tam 1500 mieszkań. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę trzech 4-5 kondygnacyjnych budynków wielorodzinnych z mieszkaniami od 44 do 58 metrów. Połowa z 30 ha działki, na którym powstanie Osiedle Sterowców będzie zalesiona i urządzona pod rekreację i wypoczynek. W nowej dzielnicy powstaną też obiekty handlowe, usługowe, a nawet klinika medyczna.

Źródło: UG Dywity

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koalicja w Radzie Miasta podpisana

Podczas piątkowej (14 grudnia) konferencji prasowej została formalnie