Rodzinne sadzenie lasu z Nadleśnictwem Kudypy

Rodzinne sadzenie lasu z Nadleśnictwem Kudypy

fot. Nadleśnictwo Kudypyfot. Nadleśnictwo Kudypy

Na Warmii i Mazurach rozpoczęło się wielkie sadzenie lasu. Tylko w tym roku leśnicy z nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie posadzą ponad 20 mln drzewek.

W tym roku nadleśnictwa nadzorowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie mają do odnowienia i zalesienia prawie 4 tys. hektarów. W tej liczbie prawie 900 hektarów zajmują odnowienia naturalne, czyli takie, gdzie nowy las powstaje przy wykorzystaniu sił natury, pod czujnym okiem leśników, którzy ten trudny proces inicjują, obserwują i prowadzą.

W 2019 roku najbardziej popularnym gatunkiem, który posadzą olsztyńscy leśnicy będzie sosna (8,6 mln sadzonek). Od ponad dziesięciu lat wyraźnie zaznacza się zwiększający się w odnowieniach udział gatunków liściastych kosztem gatunków iglastych – w tym roku posadzimy 6,5 mln dębów i 1,3 mln buków. Przyczyną jest prowadzona przebudowa bardzo licznych w naszym regionie lasów iglastych na lasy mieszane. Ma to służyć nie tylko ich urozmaiceniu, ale przede wszystkim zwiększeniu odporności. W sumie w bieżącym roku posadzimy ponad 20 mln sadzonek drzew wyhodowanych w naszych szkółkach – informują leśnicy z RDLP w Olsztynie

Akcja Nadleśnictwa Kudypy

Jeśli zawsze chciałeś/ chciałaś posadzić las świetnie się składa. Już 6 kwietnia zapraszamy na rodzinne sadzenie lasu. Pod okiem doświadczonych leśników dowiecie się jak poprawnie sadzić młode drzewka, poznacie tajniki gospodarki leśnej i przy okazji miło spędzicie czas na świeżym powietrzu.

Zapraszamy osoby w każdym wieku, rodziny z dziećmi. Spotykamy się 6 kwietnia ( sobota) o godzinie 11.00 w lesie w leśnictwie Stary Dwór – oddz. 713j.

Zbiórka przy Leśniczówce Stary Dwór o godz. 10.45 lub bezpośrednio na powierzchni o godz.11.00

Na powierzchnię można dojechać samochodem ( drogą z Dajtek w kierunku Gronit lub od strony drogi nr 51 Olsztyn-Olsztynek na wysokości skrętu na Bartąg należy skręcić w przeciwną stronę i dalej prosto aż do leśniczówki Stary Dwór).

Dla osób niezmotoryzowanych proponujemy dojście od strony osiedla Dajtki (autobusy 107 i 113 przystanek „Dożynkowa”)
Zabierzcie ze sobą dobry humor i odpowiedni strój. Jeśli macie, przydadzą się też łopaty i rękawice.

Do posadzenia mamy 2 000 dębów ! A po ciężkiej pracy zapraszamy na wspólne ognisko.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału na adres p.rutkowska@olsztyn.lasy.gov.pl, telefon kontaktowy: 510 990 317

Źródło: RDLP w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Uszkodził rowery miejskie. Szukają go policjanci

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie publikują wizerunek